AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dost Okullar Arasında Kitap Paylaşımı Devam Ediyor...

Afyonkarahisar Valiliğine ait  ve Sayın Başbakanımızın Eşi Dr. Sare DAVUTOĞLU Hanımefendi himayelerinde İl  Millî  Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan “ Bir Mektup, Bir Kitap, Bir Dost Projesi ”  kapsamında  okullarımız  arasındaki dostluk  bağları  her  geçen gün  kuvvetleniyor.
Dost Okullar Arasında Kitap Paylaşımı Devam Ediyor...

     2 Aralık 2015 Çarşamba günü  İlimiz  Merkez  Atatürk  İlkokulu 4/N  sınıfı öğrencileri  yazmış  oldukları  30  mektup  ve  uzaklardaki  öğrenci arkadaşlarına hediye  etmek  üzere  topladıkları  1200  kitapla Çobanlar  İlçesi  Kale  Köyü  İlkokulunu  ziyaret  ettiler. Okulu ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Çobanlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir  BOZKURT, İlçe  Millî  Eğitim  Şube  Müdürü  Yalçın  ELÇİÇEK, Atatürk  İlkokulu  Müdürü Eşref  BALCI, Atatürk  İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri  ve  velileri de hazır bulundular. Toplanan  kitaplarla  birlikte  Çobanlar  İlçesi  Kale  Köyü  İlkokulu  4/A ve  4/B  sınıfı  öğrencilerine kırtasiye  malzemesi, giyecek ve oyuncak  gibi  bazı  hediyeler de  iletildi.

     İl Millî  Eğitim Müdürümüz Sayın YALÇIN  Proje  çalışmaları  sayesinde öğrencilerimizin  kaybolmaya yüz  tutan  mektuplaşma kültürüyle  tanışmasının, okullar  arasında, öğrenciler  arasında paylaşılan  kitaplar  aracılığıyla  dostluk  köprüsü  kurulmasının  memnuniyet  verici  olduğunu belirtti. Köy  okullarındaki  öğrencilerimizin bu  vesileyle  hatırlanmış ve  ziyaret edilmiş   olmasının  hem  onları  hem  de kendilerini  mutlu ettiğini  söyledi.

      Aynı  proje  kapsamında Selçuklu İlkokulu öğrencileri de “Oku, Evde Saklama, Bağışla” sloganıyla topladıkları toplam 650 kitabı 30 Kasım 2015 Pazartesi günü Emirdağ Çaykışla İlkokulu’na teslim etti.  Okulu ziyarette Selçuklu İlkokulu Müdürü  Hakan ÇALLI, Müdür Yardımcısı Gazi HALAÇOĞLU ve kampanyanın yürütülmesinde emeği geçen öğrenci ekibi hazır bulundular. Çaykışla  İlkokuluna  kitap, giyecek ve projeksiyon araç gereçleri gibi malzemeleri de  teslim eden Okul Müdürü projeye vesile olan ve katkı sağlayan başta  İl  Millî  Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN olmak üzere Çaykışla İlkokulu okul müdürüne ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sunduğunu  ifade  etti. 

02-12-201502-12-201502-12-2015

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.