AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerimiz 50.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye Üçüncüsü Oldu...

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerimiz  50.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye Üçüncüsü Oldu...

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Yüksel YURTBAHAR, Egemen BOZCA ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hidayet KILCAN  50.TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan  "Yapay Zeka ile Araçlardaki Çocuk Kilitlerinin Kontrolü" projelerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN' ı ziyaret ederek tanıttı.

Ziyarette Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hakan GÜMÜŞ, Milli Eğitim Bakanlığının 2023 vizyonu çerçevesinde öğrencilerine proje tabanlı eğitimler verdiklerini ifade ederek; "Yapay zeka teknoloji alanında gündemde olan bir konu. Yapay zeka, Bakanlığımız için de yılın teması. Öğrencilerimiz, öğretmenlerinin danışmanlığında araçlardaki çocuk kilidi projesini hayata geçirdi. TÜBİTAK'ın Konya'daki bölge finalinde teknoloji ve tasarım alanında birinci oldu. Türkiye finalinde de Türkiye Üçüncülüğü kazandı" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN tasarladıkları proje üzerinde yaklaşık 4 aydır geceli gündüzlü çalışarak 16 600 proje arasından Türkiye üçüncülüğünü elde eden  öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik etti. Öğrencilerimize desteklerinden dolayı Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürümüze ve öğretmenlerimize teşekkür ederek ; "Araç içerisinde arka koltuklara bakan kameranın yolcunun yüzünü algılaması, yüzü yapay zeka ile işlemesi ve bir yaş vermesi çok güzel tasarlanmış. Belirlenen yaş 0-12 arasında ise yolcunun çocuk olarak tanımlanarak, otomatik olarak çocuk kilidinin devreye girmesi güvenlik açısından üst düzey bir koruma sağlamakta. Eğer, algılanan yaş 12'den büyükse arkada oturan yolcu genç veya yetişkin olarak tanımlanarak çocuk kilidinin devreye girmemesi de kullanım kolaylığı sağlamakta." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN'ın öğrencilerimize hediye takdimi ile ziyaret sona erdi.

15-05-201915-05-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.