AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Bilgisayar Klâvye Şampiyonları Afyonkarahisar’dan…

Dünya çapında iki yılda bir olarak yapılan ‘Dünya Bilgisayar KlâvyeŞampiyonaları Yarışması” bu yıl Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de,17­-24 Temmuz 2015 tarihinde yapıldı. Bu yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz,Valimiz Hakan Yusuf GÜNERtarafından makamlarında kabul edildi. Valilik ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih AKÇİL, Ali Çağlar Anadolu Lisesi Müdürü Tevfik ÖZTÜRK, F Klavye Platformu Temsilcileriİsmail NAKİLCİOĞLU, ATSO Genel Sekreteri Süleyman Uğur ÜNSOY, Basın Mensubu Murat ARISOY ve derece alan öğrencilerimiz İlyas PAMUKÇU, Onur DEMİRBAŞ, Zehra TAŞKALE, Mehmet KURT, Efe Abdullah TANER ile Ahmet Yasin AKMEŞE hazır bulundular.
Dünya Bilgisayar Klâvye Şampiyonları Afyonkarahisar’dan…

Ziyaret sırasında 17­-24 Temmuz 2015 Tarihlerinde Budapeşte’de yapılan Dünya Bilgisayar Klâvye Şampiyonası hakkında bilgiler veren NAKİLCİOĞLU, Türk Milli Takımı en büyük yarış olan ve 3 kategoride yapılan 30 Dakikalık Dünya Hatasız Yazı Sürat Şampiyonasında, 2 Dünya Şampiyonluğu ve 1 Dünya Üçüncülüğü elde ederek, ferdi ve takım halinde Dünya Şampiyonu olduğunu; ayrıca Türk Milli Takımı ilk defaSTENO yarışında da Dünya İkinciliğini elde ettiğini belirtti.Öte yandan, Budapeşte’deki törenlerde, Dünya İnternet Şampiyonu olan Milli Takımımızın madalyalarını aldıklarını belirten NAKİLCİOĞLU; “Türk Milli Takımı 24 madalyanın 12’sini, Afyonkarahisar’lı öğrencilerde bu 12 madalyanın 8’ni elde etmişlerdir.”  dedi.

Valimiz Hakan Yusuf GÜNER, elde edilen başarının Afyonkarahisar’a çok şey kazandırdığını, Afyonkarahisar’a da bunun yakıştığını ve bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ettiklerini belirttiler.

 

 

 

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.