AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerini Alan Okul Kurum Personellerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Makamında Ağırladı...

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerini Alan Okul Kurum Personellerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Makamında Ağırladı...

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında Ege Bölgesi´nde projeleriyle dereceye giren okul/kurum ekip üyeleri İl Milli Eğitim Müdürümüzün daveti üzerine müdürlüğümüze bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete; Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğümüz  projesi ekip üyeleri AKÜ Eğitim Fakültesi  Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr. Fatih ÖZDİNÇ, Müdürlüğümüz öğretmenleri, Afyon MTAL projesi ekip üyeleri ve okul müdürü, Dumlupınar BSM projesi ekip üyeleri ve okul müdürü katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçi çalışmalarda emek veren, özverili çalışan, yapılan projelerin başlangıcından günümüze kadar olan zamanda görev alan tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarından dolayı kutluyorum. Gün geçtikçe bilgi ve teknoloji alanında köklü değişiklikler yaşanmaktadır. Bu gelişmeler kurumlarımızın standart görevlerinden öte; yenilikçi, katılımcı ve yeni yaklaşımların içinde bulunduğu organizasyonlar haline gelmesini zorunlu kılıyor. Eğitim kurumlarımız bu değişimin her safhasında yer alarak, farkındalığın oluşmasında belirleyici konuma gelmiştir. “ diyerek düşüncelerini ifade etti.

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Bakanlığımız Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerine bu yıl 3 bin 357 proje başvurusu yapılmış olup, proje raporlarının değerlendirilmesi sonucunda 189 çalışma saha ziyaretine kalmıştır. Gerçekleştirilen saha ziyaretlerinin ardından 106 çalışma Bölgesel Ödül almaya layık görülmüştür. Bölgesel anlamda ödül alan 9 projeden Afyonkarahisar Milli Eğitimi olarak 3 proje ile Ege Bölgesinde en çok ödül almaya hak kazanan ve Türkiye´ de ödül alan 44 il arasında 7. olan Afyonkarahisar eğitim camiası büyük bir başarıya imza atmıştır.” YALÇIN; “ Eğitim ve Öğretimde farklı ve özgün çalışmalar üretmeyi kendine görev bilmiş, alışılmışın dışında sınırları zorlayan, bu ödüllerin bir amaç değil bir araç olduğunu vurgulayıp farkındalık oluşturan ve ödül alan ya da almayan ancak bu sürece dahil olan tüm ekiplerimizi kutluyorum.” diyerek sözlerini tamamladı. 

İl Müdürümüz Metin YALÇIN’ın ödül alan ekip üyelerine hediye takdiminden sonra, toplu fotoğraf çekimi yapılarak ziyaret sonlandırıldı.  

 

21-11-201721-11-2017

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.