AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi

26 Mayıs 2015 Salı günü Ankara Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen ‘’Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi’’ nde; ilimiz adına Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekân Tasarımı tarafından tasarlanıp üretilen‘‘Sandal Kitaplık’’ ürünü ile katılım sağlandı.
Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Mustafa AKÇİL’ in okulumuz öğrencilerinin ürünlerini yakından izleyerek destek verdiği sergiye ilgi büyüktü.


25 ilden 47 okulun geliştirdiği ürünlerin bulunduğu serginin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI, mesleki ve teknik eğitimde niteliğin artırılması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Mesleki ve teknik eğitim öğretmenliğinin çok daha nitelikli hale gelmesi, günün icaplarına daha uyumlu hale gelmesi, öğretmenlerin mesleki bilgi ve görgülerinin artırılması için yurt içi ve dışında çeşitli görevlendirilmeleri konusunda da çalışmalarımız var" diye konuşarak son 2 yılda bütün ders yılı ve dönem açılışlarını çeşitli mesleki ve teknik liselerimizde yaptıklarını hatırlatan Bakan Avcı, özellikle seçtikleri ve her fırsatta ziyaret ettikleri bu okulların kamuoyu tarafından yakından tanınmasına gayret gösterdiklerini ifade etti.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.