AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Destek Projesi Kitap Dağıtım Töreni İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Katılımı İle Gerçekleşti…

Eğitime Destek Projesi Kitap Dağıtım Töreni  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Katılımı İle Gerçekleşti…

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Ödüllü Kitap Okuma Yarışması Kitapları İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın katıldığı törenle dağıtıldı.

Afyon Lisesi Konferans Salonu’nda  düzenlenen törene Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN ,İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız, İl Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ve okul idarecilerimiz katıldılar.

Törende açılış konuşmasını yapan İl Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi Başkanı Mustafa ARSLAN; “Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubemiz başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Afyonkarahisar Belediyemizin ortaklığında üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Kitap Okuma Yarışmalarında bu güne kadar 30 bine yakın kitap öğrencilerimize ücretsiz dağıtıldı. Projemizde her yıl 4 bine yakın öğrencimiz rekor bir katılımla yarışıyor. Desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN , Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN ve okul idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Törende  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Okumadan anlamak, anlamadan yorumlamak, yorumlamadan da kişilerin kendini ifade etmesi mümkün değil. Çocuklarımızın okuyup kendini yetiştirmesi ve geliştirmesi açısından önemli bir proje. Okunan kitaplar daha sonra kütüphanelere hediye ediliyor. Bu da yeni kütüphane oluşumuna katkı sağlıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okumaya büyük önem veriyoruz. Projede başta Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi Başkanı ve Afyonkarahisar Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN ise yaptığı konuşmada maddi ve manevi olarak bu tür güzel projelerde her zaman yer almaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Kitapların öğrencilerimiz ile buluşturulması için okul müdürlerimize  teslimiyle tören sona erdi.

11-02-201911-02-201911-02-201911-02-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.