AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EKAP Değerlendirme ve AFBİS Tanıtım Toplantısı...

“EğitimdeKaliteyi Artırma Projesi (EKAP)” değerlendirme ve“ Af-Bis Yazılım Sistemi” nin tanıtımıtoplantısı04 Kasım 2015Çarşamba günü saat 10.00’da İbrahim EvrenMeslekî ve Teknik Anadolu Lisesi konferanssalonunda yapıldı.
EKAP  Değerlendirme ve  AFBİS  Tanıtım  Toplantısı...

        Millî Eğitim Müdürümüz  Sayın Metin YALÇIN’ın başkanlığında yapılan  toplantıya Maarif Müfettişleri Başkanı Halil SEVGİ, Millî Eğitim Müdür Yardımcıları  Musa  DİNÇGEZ, Fatih  AKÇİL, Şube Müdürleri Mustafa AKÇİL  ve  Gürbüz BIDIK’ın yanı sıra Müdürlüğümüze bağlı  merkez ve  merkeze bağlı her  derece ve türden resmî ve özel  okul  ve kurumlarımızın okul müdürleri  katıldılar. Millî Eğitim Müdürümüz  açılış  konuşmasında Müdürlüğümüzün genel işleyişi, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında yapılan çalışmalar ve elde edilen sonuçlar hakkında değerlendirmelerde bulundular. Millî  Eğitim  Müdürlüğü  yöneticilerinin   kendi  birimleriyle ilgili açıklamalar yapmasının ardından, AR-GE birimi koordinatörü , Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi (EKAP) çerçevesinde  2014-2015 eğitim-öğretim yılında yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Projede yer alan okul faaliyetleri, yerel projeler, ortaklı projeler, deneme sınavları, veli ziyaretleri, bakım-peyzaj ve hijyen konularında yıl  içinde  yapılan çalışmalar ile ilgili  olarak   verilerin  ortaya konduğu toplantıda daha sonra AR-GE birimi  tarafından 2015-2016 eğitim-öğretim yılında kullanıma sunulan   Af-Bis  yazılımı tanıtıldı. Afyonkarahisar Bilgi İletişim Sistemi (Af-Bis) İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze özgü,  yalnızca yerel  kullanıma açık olan ve  hızlı bilgi paylaşımı sağlayan, bilgi ve  istatistikî  verilerin depolandığı,  kurum içi  iletişimi hızlandıran  bir  sistemdir. 

             Millî Eğitim  Müdürümüzün  toplantıya katılan tüm yöneticilere çalışmaları için teşekkür etmesi ve  önümüzdeki eğitim-öğretim  yılının hayırlı geçmesi dileklerini sunmasının  ardından toplantı  sona  erdi.

  

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.