AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emir Murat Özdilek MTAL Fethiye Şef Mavi Yarışmasından Madalyalarla Döndü...

 Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz ve Emir Murat Özdilek MTAL Okul Müdürü Uğur TOZAN, Yiyecek İçecek Öğretmenleri Ahmet CANAVARCI, Nuri PULCU ve Emrah İŞİSAĞ  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ı  makamında ziyaret etti.
Emir Murat Özdilek MTAL Fethiye Şef Mavi Yarışmasından Madalyalarla Döndü...

            9-10 Mart 2017 de Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonuna (TAŞFED) bağlı  Fethiye  Şef Mavi  derneğinin düzenlemiş olduğu yarışmaya okulumuz Emir Murat Özdilek MTAL 9 öğrencisi ile katıldı. Düzenlenen yarışmada okulumuz öğrencileri Osmanlı Saray mutfağı, Tatlı Tabağı, Taze Makarna yarışmalarına Bireysel, Modern Türk Mutfağı ve Yılın en iyi Lisesi Yarışmasına ekip olarak katıldı. Değerlendirme kriterleri Dünya Aşçılar Örgütü(WACS) Standartlarına göre düzenlendi. Söz konusu yarışmaya okulumuz öğrencilerinden Talip EMİRDAĞI, Mehmet OĞUZ KARAKAYA, Serkan Yiğit ÖZTÜRK, Serkan TUNA, Hakan ARSLAN, Enes KARAGÖZ, Erkan AYDEMİR, Erhan AYDEMİR ve Kadir ÇETİN adlı öğrencilerimiz katıldı. Yarışma hazırlıkları esnasında okulumuz Yiyecek İçecek Öğretmenleri Ahmet CANAVARCI, Nuri PULCU ve Emrah İŞİSAĞ rehberlik etti. 

 

            Yarışma değerlendirme sonuçlarına göre; bireysel yarışmalarda Tatlı tabağında Mehmet Oğuz KARAKAYA ve Modern Türk Mutfağında Talip EMİRDAĞI altın madalya aldı. Bu yarışmalarda öğrencilerimiz  2 altın, 4 gümüş, 3 bronz madalya kazandı. Ekip yarışmalarına ise 2 ekip katıldı. Bu ekiplerdeki öğrenciler toplam 6 bronz madalya aldı.

 

            Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik eden YALÇIN , böyle başarıların artarak devam etmesini diledi. Ziyaret öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle tamamlandı.

23-03-201723-03-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.