AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

En Çok Kitap Okuma Rekoru Elde Eden Öğrencimiz Mahir Atabey TÜRK İçin Rekor Tescil Töreni Düzenlendi...

En Çok Kitap Okuma Rekoru Elde Eden Öğrencimiz Mahir Atabey TÜRK İçin Rekor Tescil Töreni Düzenlendi...

İlimiz Emirdağ ilçesinde, Aziziye İlkokulu 3-B sınıfına devam eden 2011 doğumlu Mahir Atabey TÜRK, 4 ayda 1053 kitap okuyarak rekor kırdı.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleştirilen tescil törenine Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman ALP, Türkiye Rekor Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan KURAL, Belediye Başkan Vekili Şükrü TUNÇBİLEK, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇELENK, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Fatih Serdar KÖKEN, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah OKUMUŞ, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin ÇOBAN, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı MERDİVENCİ, Ticaret ve Sanayi Odası ve Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü SERTESER, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, Şube Müdürümüz Muammer DEMİRCAN, Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Gürkan EMEKSİZ, Rekor Hakemi Aydın TÜRKGÜCÜ, Okul Müdürlerimiz, Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ile rekor kıran Mahir Atabey Türk'ün annesi Gülay Türk, babası Kenan Türk,  Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri katıldılar.

Programın açılış konuşmasını Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü SERTESER gerçekleştirdi.

Törende konuşan Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ; "Gerçekten güzel bir ana hep beraber şahitlik ediyoruz, tarihe bir şekilde not düşüyoruz burada. Gerçekten 6 yaşında iken 1053 kitabı okuyabilmek ancak rekor ile adlandırılabilirdi. Mahirimiz bu yaptığı işle mahirliğini göstererek bütün arkadaşlarına ve biz büyüklere örnek oldu. Öğrencilerimiz başta olmak üzere herkesin kitap okuma alışkanlığını geliştirmeye yönelik kitap fuarları, kitap okuma şenlikleri gibi değişik etkinlikler düzenleyerek insanımızı daha çok kitapla, kitabın mürekkebiyle o mürekkebin kokusuyla baş başa bırakmaya çalıştık. Mahir kardeşimizin bütün öğrencilerimize ve büyüklerine örnek olması dileğiyle hepinize saygılarımı sunuyorum." dedi.

1 yılda 1053 kitap okuyarak rekor kıran Mahir Atabey TÜRK de, kendisini bu alanda teşvik eden herkese teşekkür etti.

Türkiye Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan KURAL ile Rekor Hakemi Aydın TÜRKGÜCÜ Mahir Atabey TÜRK'ü tebrik etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN öğrencimizi ve ailesini kutlayıp Mahir öğrencimiz aracılığıyla ilimizin adının güzel bir şekilde anıldığını belirterek öğrencimizin başarılarının artarak devam etmesini temenni etti.

Tescil töreni, hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

25-11-201925-11-201925-11-201925-11-201925-11-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.