AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engellerine Umut Olacağız Projesi Kapsamında Almanya’ya Hareketlilik Yapıldı...

Engellerine Umut Olacağız Projesi Kapsamında Almanya’ya Hareketlilik Yapıldı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün “Engellerine Umut Olacağız” adlı Erasmus+ Projesinin ilk hareketliliği Almanya’ya gerçekleştirildi.

Dislektik ve diğer özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin farkındalığı ve tanılanmasına dönük projede Disleksi bataryasının öğrenilmesi, Dislektik ve özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin farkındalığının sağlanması, Dislektik ve özel eğitim ihtiyacı olan bireyler için öğretim yöntem ve teknikleri ile Dislektik ve özel eğitim ihtiyacı olan bireyler için teknolojik çözümler konularında eğitimler verilmesi planlandı.

Çalışmanın ilk etabı olan Almanya hareketliliğinde proje ortağı olan okullarımızın öğretmenleri Disleksiyi fark etme ve Disleksi testlerinin kullanımı konusunda eğitimler aldılar. Saha ziyaretleri kapsamında ziyaret edilen özel eğitim okullarında ise özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere dönük yapılan çalışmalar, eğitim öğretim yöntemleri, kullanılan materyaller ve çalışma sistemleri incelendi. 7 gün süren kurs sürecinde katılımcı öğretmenlerimiz konular hakkında gereken bilgi donanımına sahip oldular. Hareketliliğe katılan İl Müdürümüz YALÇIN; projenin engelleri aradan kaldırmak hususunda önemli olduğunu, engelli öğrencilerimizi daima desteklediğini, her bireyin farkındalıkla hareket etmeye özen göstermesi gerektiğini ifade etti.

 

Erasmus+ Projesinin diğer çalışmaları eğitim-öğretim yılı içerisinde devam edecektir.

29-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.