AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni...

Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni 22 Mayıs 2015 Cuma günü saat 9.30 da, 81 il merkezi ile eş zamanlı olarak ilimiz merkez Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerine RAM Konferans salonunda Afyonkarahisar Valisi Sayın Hakan Yusuf GÜNER, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür YardımcısıSayın Fatih AKÇİL, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Sayın A.Fevzi ÖZDEMİR ile Sayın Mustafa AKÇİL ve okul müdürlerimizin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Tablet dağıtım töreni Fatih Projesi’ nin tanıtımını içeren sinevizyon gösterisi ile başladı.
Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni...

 

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Metin YALÇIN; proje kapsamında şimdiye kadar 5587 adet tablet Bilgisayar Seti dağıtımının yapıldığını belirterek bu ay itibariyle toplam 3919 tablet dağıtımı yapılacağını, 2131 adet etkileşimli tahta kurulumunun tamamlandığını bu yaz itibariyle 3190 etkileşimli tahtanın projelendirilmesinin tamamlanacağını ifade etti. Toplam 699 okulumuza yazıcı dağıtımının yapıldığını ve Türkiye’ nin her ilinde büyük bir hızla devam eden Fatih Projesi çalışmaları kapsamında ilimiz genelinde 38 Fiber İnternet Ağ Alt yapısı döşendiğini, 169 okulumuzun da fiber internet ağ alt yapısı için projelendirildiğini ve keşif çalışmalarına başlandığını ayrıca 41 okulumuza doküman kamera dağıtımının yapıldığını belirterek 4111 öğretmenin Fatih Projesi Tanıtım ve bilgilendirme semineri ile 1044 öğretmenimize de eğitimde teknoloji kullanımı kursu verildiğini ifade etti.

Afyonkarahisar Valisi Sayın Hakan Yusuf GÜNER tablet dağımı töreninde yaptığı konuşmada Fatih Projesi’ nin ülkemizin geleceği için devletimizin eğitim alanında yaptığı en önemli yatırımlardan biri olduğunu ifade ederek eğitimin başarısının yükseltilmesi için birinci adımda gerekli formüllerin, gerekli performans kriterlerinin okul müdürleri tarafından oluşturulması, ikincisi okulun fiziki kapasitenin daha iyi hale getirilmesi için okul müdürleri tarafından performans kriterlerini bir önceki döneme göre daha iyi hale getirilmesi, üçüncüsü ise okul müdürleri tarafından okullardaki sosyo-kültürel faaliyetlerin daha etkin, daha yaygın, daha öğretmen-öğrenci-veli-işbirliği sağlayacak şekilde uygulanması olduğunu belirtti. Teknolojinin doğru ve verimli bir şekilde kullanımının önemini belirten Valimiz Sayın Hakan Yusuf GÜNER öğrencileri ve öğretmenlerimizi bu konuda uyararak tabletlerin amacına uygun kullanılmasını istedi. Sonra Tablet dağıtım törenine geçilerek öğrencilerimize tabletleri törenle dağıtıldı.

Tören sonunda Valimiz Sayın Hakan Yusuf GÜNER; İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Metin YALÇIN, Müdür Yardımcımız Sayın Fatih AKÇİL ile Proje il sorumlularımız Mustafa GÜNAY ve Salih ÖZTÜRK’ ü çalışmalarından dolayı tebrik etti.

       

 

 

 

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.