AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni...

Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni...

        6 Ekim 2015 Salı günü saat 9.30’da Fatih Projesi ( Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi )  kapsamında ilimiz Süleyman Demirel Fen Lisesi’nde Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN tarafından 10. sınıf öğrencilerine tablet dağıtımı yapıldı. İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL ve Okul Müdürü Ömer YALINKILINÇ da törene katıldılar. Törende konuşma yapan Müdürümüz Proje hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı. Eğitimde Fatih Projesi en kısa tanımıyla teknolojinin eğitimle bütünleştirilmesi projesidir. Bu proje ile tüm okullarımızı BT ekipmanları ile donatarak, eğitimde öğrenci ve öğretmenlerimiz için fırsatları artırma ve okullarımızda teknolojiyi iyileştirmek hedeflenmektedir. Bununla birlikte Sayın Müdürümüz Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile ilgili de açıklamalar yaparak eğitimin geleceğe açılan kapısı olan Eğitim Bilişim Ağı’nın öğretmen ve öğrenciler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması ve bu teknolojik desteğin eğitimde kaliteyi artıracağı hususunu dile getirdi. Tabletlerin amacına uygun kullanılmasının önemini vurgulayan Sayın Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmasının ardından temsilî olarak 10 öğrenciye tabletlerini dağıttı. Daha sonra öğretmenler odasını ziyaret eden İl Müdürümüz bir süre öğretmenlerle sohbet ettikten sonra yine Fatih projesi kapsamında olmak üzere tablet dağıtım töreni için ilimiz Fatih Anadolu Lisesi’ne geçti.

 

         Fatih Anadolu Lisesi’nde de saat 10.30’da yapılan törenle temsilî olarak 10.sınıflardan 15 öğrenciye Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL ve Okul Müdürü Sami SOLMAZ tarafından tabletleri dağıtıldı. Burada da Sayın İl Müdürümüz bilişim teknolojilerinin eğitimde etkin bir şekilde kullanımının öğrencilerimize yeni ufuklar açacağını, Fatih Projesi ve EBA sayesinde öğrenci ve öğretmenler başta olmak üzere tüm eğitim paydaşlarına büyük imkânlar sunulduğunu belirtti. Törenin ardından öğretmenlerle kısa bir sohbet eden Müdürümüzün 2015- 2016 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olması dilekleriyle tören sona erdi.

ADNAN_KALAYCIOGLUADNAN_KALAYCIOGLUADNAN_KALAYCIOGLUADNAN_KALAYCIOGLUADNAN_KALAYCIOGLU

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.