AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ebediyete İntikalinin 79. Yıl Dönümünde Törenlerle Anıldı...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ebediyete İntikalinin 79. Yıl Dönümünde Törenlerle Anıldı...

Kocatepe Parkı´nda yapılan anma töreni ilk olarak Atatürk Anıtı´na çelenk sunumuyla başladı. Törene Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ ’ın yanı sıra, Garnizon Komutanı Özdemir ŞAN, Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet ÖZEL, Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa SOLAK, Baro Başkanı Av. Turgay ŞAHİN, Vali Yardımcımız Dr. Adem USLU, Vali Yardımcımız Erhan Günay, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, kurum amirleri, askeri erkân, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ‘Ulu Önder Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 79. Yıldönümü Anma Programı, Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Cemal TOLA tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. Öğretmen Üsteğmen Bilal AKIN’ın “Atatürk’ün Hayatı” konulu konuşmasının ardından Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı şiir dinletisi ve Atatürk’ten Günümüze Yansıyanlar konulu slayt sunumu yapıldı. Programda Afyon Kocatepe Üniversitesi Konservatuvar Bölümü öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği türküler söylendi.

 Programın son bölümünde Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okul öğrencilerine ödülleri Sayın Valimiz, İkmal ve Garnizon Komutanımız ve Belediye Başkanımız ve protokol üyelerince verilmesi ile Anma programı sona erdi.

14-11-201714-11-201714-11-201714-11-201714-11-2017


Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.