AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması Afyonkarahisar İl Finali Yapıldı...

Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması Afyonkarahisar İl Finali Yapıldı...

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışması Afyonkarahisar İl Finali bu sene 11 Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin katılımıyla İhsaniye Anadolu İmam Hatip Lisesinin ev sahipliğinde İhsaniye Merkez Camii´nde gerçekleştirildi.

Programa, İhsaniye Belediye Başkanı Şaban ÇABUK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt ÇINAR, okul idarecileri, görevli öğretmenler, yarışmacı öğrenciler ve İhsaniye halkı katıldı. Jüri olarak İhsaniye Müftüsü Mehmet AKARSLAN, Vaiz Mehmet Emin AKPINAR, Yeni Camii İmam Hatibi Nurettin ÖZÇELİK, İhsaniye İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Cengiz ÖZKILINÇ ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmeni Hakan KAÇAR görev aldılar. Okul Müdürü Serdar ÜSTÜNTAŞ´ın selamlama konuşmasından sonra Kur´an-ı Kerim Tilaveti ve ilahi dinletisi gerçekleştirildi.

Yapılan Hutbe Okuma Yarışması sonucunda Afyonkarahisar Merkez Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Resul DEMİR birinci, Afyonkarahisar Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Akça ikinci, Çay Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ramazan Taha METDAR’da üçüncü olmuştur.

Dereceye giren ve katılım sağlayan tüm öğrencilere protokol üyelerince ödülleri verildikten sonra hatıra fotoğrafı çekimiyle yarışma sona erdi.

23-03-201823-03-201823-03-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.