AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genel Eğitim Toplantısı Yapıldı...

Genel Eğitim Toplantısı Yapıldı...

İlimizdeki eğitim öğretimi değerlendirmek ve yaşanabilecek sıkıntıları önlemek amacıyla Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ başkanlığında Genel Eğitim Toplantısı yapıldı.

Afyonkarahisar Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya, Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ'ın yanı sıra Milletvekillerimiz Prof. Dr. Veysel EROĞLU, İbrahim YURDUNUSEVEN, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah OKUMUŞ, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Murat PEKER, Belediye Başkan Yardımcısı Murat ÖNER,  İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin ÇOBAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz katıldı.

Toplantı öncesi konuşan Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ; "Eğitimin fotoğrafını çekmek için bir aradayız. Eğitimin tüm tarafları burada yer alıyor. İlin yöneticileri olarak bundan sonraki yol haritamızı belirlemeliyiz. Bu aşamada olmazda eksiklerimiz nelerdir, yaptığımız çabanın karşılığını alamıyor muyuz tüm bu konuları değerlendireceğiz." dedi.

Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN eğitimdeki genel tabloyu içeren bir sunum gerçekleştirdi. İlimiz genelinde yürütülmekte olan projeler hakkında bilgilendirme yaptı. Daha sonra toplantıda bulunan AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah OKUMUŞ, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz YALÇIN, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve okul müdürlerimiz söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdiler.

Toplantı sonrası eğitimci gözüyle değerlendirme yapan Milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel EROĞLU: "Şehrin eğitim vizyonunu ele almamız gerekiyor. Hep birlikte hedefe kilitlenelim.  Öğretmenlerin şevk ve heyecanları çok önemli. Bir diğer konu ise veliler. Velilerimiz çocukları ile daha çok ilgilenmeli. Çocuklarımızla öğretmen ve velisi ilgilendiği zaman Türkiye daha büyük adımlar atacaktır. Mesleki eğitim ve ihtisas eğitimleri de çok önemli konulardır. Eğitim gün geçtikçe daha da gelişiyor. Eğitimin yaşı yoktur her kesimi eğitmemiz lazım. Gelişmenin temel şartlarından birisi de rekabettir. Okullar, öğrenciler ve öğretmenler arasında rekabet ortamı sağlanması lazım" dedi.

İyi dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

22-09-201922-09-201922-09-201922-09-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.