AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve Meslekî Eğitim Merkezi Müdürleri Toplantısı...

Sandıklı  Halk  Eğitim Merkezi ve  Akşam Sanat Okulu  Müdürlüğünün ev sahipliğinde, 5  Kasım 2015 Perşembe  günü Sandıklı  Kültür Evi’nde, Halk  Eğitim  Merkezi  Müdürleri  ve  Meslekî  Eğitim  Merkezi  Müdürleri toplantısı yapıldı.
Halk  Eğitim  Merkezi  Müdürleri  ve  Meslekî  Eğitim  Merkezi  Müdürleri Toplantısı...

Millî  Eğitim Müdürü Sayın  Metin  YALÇIN  başkanlığında  yapılan toplantıya Millî  Eğitim  Müdür  Yardımcısı Mevlüt  ÇINAR, Millî  Eğitim  Müdür  Yardımcısı Fatih  AKÇİL, Sandıklı  İlçe  Millî  Eğitim  Müdürü  EMİN  KARAOSMAN, merkez ilçe ve tüm ilçelerin Halk  Eğitim  Merkezi Müdürleri ile Meslekî Eğitim Merkezi Müdürleri katıldılar. Toplantıda 2014-2015 Eğitim  Öğretim Yılında açılan kurslar ve 2015- 2016  Eğitim  Öğretim Yılında  açılması  planlanan çeşitli  kursların değerlendirilmesi, destekleme ve yetiştirme kursları , açık öğretim okulları  ile ilgili  iş  ve işlemlerin  görüşülmesi, “Tam Gün  Tam Yıl”  uygulamaları, geleneksel  çocuk  oyunları, UMEM  protokolü kapsamında açılan  ve açılacak  olan kursların  E-YAYGIN  otomasyon  sistemi  üzerinden yapılması, E-YAYGIN  otomasyon  sisteminin Meslekî  ve  Teknik  Eğitim  Genel  Müdürlüğüne,  Özel  Eğitim  ve Rehberlik  Hizmetleri  Genel  Müdürlüğü ve  Özel  Öğretim  Kurumları  Genel  Müdürlüğüne bağlı  resmî / özel  okul ve kurumların erişimine açılması  konuları  görüşüldü.

     Millî  Eğitim  Müdürümüz  toplantıda  yaptığı  konuşmada geleneksel  çocuk  oyunlarının önemini  bilhassa ortaya koydu. Okullarda  bu konuya önem verilmesi  ve faaliyetlerin  Okullar  Hayat  Olsun Projesi kapsamında  ivedilikle  sisteme  girilmesi  gerektiğini  vurguladı.  Millî  Eğitim  Müdür  Yardımcısı  Sayın  Mevlüt  ÇINAR, açılan  kurslar  konusunda  İŞKUR ile iş  birliğinin  geliştirilmesi  hususuna  dikkati  çekti ve  2014-2015  Eğitim  Öğretim Yılında il  genelinde  müdürlüklerimizce ülke düzeyinde de önemli  sıralarda  yer alan başarılı  çalışmaların  yapıldığını, 2015-2016 yılının  daha da başarılı olacağı inancını  taşıdıklarını belirtti. Ayrıca geleneksel  kursların dışında beldenin ihtiyacına yönelik yeni kurs modüllerinin bulunarak uygulanmasının gerekliliğini vurguladı.

 

      Müdürümüz  Sayın  Metin  YALÇIN’ın   ev sahipliği  için Sandıklı  Halk  Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu  Müdürlüğüne  ve  çalışmalarından dolayı  toplantıya  katılan  tüm müdürlere  teşekkür  etmesi ve  2015-2016  Eğitim  Öğretim Yılının  hayırlı  geçmesi  dilekleriyle  toplantı  sona  erdi.

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.