AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve Meslekî Eğitim Merkezi Müdürleri Toplantısı...

30 Aralık 2015 Çarşamba  günü Dinar  Halk  Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Halk  Eğitim  Merkezi  Müdürleri  ve  Meslekî  Eğitim  Merkezi  Müdürleri toplantısı yapıldı.
Halk  Eğitim  Merkezi  Müdürleri  ve  Meslekî  Eğitim  Merkezi  Müdürleri Toplantısı...

     Millî  Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN’ın  başkanlığında  yapılan toplantıya Millî  Eğitim  Müdür  Yardımcısı Mevlüt  ÇINAR, Dinar İlçe  Millî  Eğitim  Müdürü  Hasan  TAHTAOĞLU   ile  merkez  ilçe  ve tüm ilçelerin Halk  Eğitim  Merkezi Müdürleri ile Meslekî  Eğitim  Merkezi Müdürleri katıldılar.

    Toplantıda 2015-2016 eğitim-öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi ve Meslekî Eğitim Merkezi  Müdürlüklerince açılan  ve  açılacak  olan  çeşitli kurslar ve  kurslarda tereddüte düşülen hususlar ile açık öğretim  okulları, destekleme -yetiştirme kursları ve  E-YAYGIN  Modülünün Mesleki ve Teknik  Eğitim  Genel Müdürlüğüne bağlı  Meslekî ve   Teknik  Anadolu  Liseleri  ile  METEM´lerin erişimine açılması ile ilgili iş ve işlemler  görüşüldü. Ayrıca  diğer kurum ve kuruluşlar iş birliğinde açılan ve açılacak  olan  kurslar  ele  alındı.

     Millî  Eğitim  Müdürümüz  toplantıda  yaptığı  konuşmada destekleme  ve yetiştirme  kursları  ile ilgili  açıklamalarda  bulunarak  daha önce  Halk  Eğitim  Merkezi  ve  Meslekî  Eğitim  Merkezi tarafından  açılan  bazı  kursların  Meslekî  ve  Teknik  Anadolu  Liselerimizde  de  açılabileceğini  belirtti.  Bütün  kurumlarımızın  bu   konuda iş birliği içerisinde olması  gerektiğini  vurgulayarak E-YAYGIN otomasyon  sisteminin  Meslekî  ve  Teknik  Eğitim  Genel  Müdürlüğüne  bağlı  okulların da  kullanımına  açıldığını  ifade  etti.  Millî  Eğitim  Müdür  Yardımcısı  Mevlüt  ÇINAR  ise merkez   ve  ilçe  Halk Eğitim  Merkezi   ve  Meslekî  Eğitim Merkezi Müdürlükleri  tarafından  açılan  kurslarla  ilgili istatistikî bilgiler verdi. Bu  kurslarda  istenilen  hedefe   ulaşılması   için  el  birliğiyle  çalışmalar  yapılmasının  gerektiğini belirtti.

 

    Müdürümüz   Metin  YALÇIN’ın  çalışmalarından dolayı  toplantıya  katılan tüm müdürlere  teşekkür  etmesi  ve  kurumlarımız  arasındaki  birlik  beraberliğin devam  etmesi  dilekleriyle  toplantı  sona erdi.

31-12-2015

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.