AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Harezmi Eğitim Modeli Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı...

Harezmî Eğitim Modeli proje tanıtım toplantısı; Kazım Özer İlkokulu’nda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih AKÇİL, Okul Müdürü İbrahim YILDIRIM, Harezmi Eğitim Modeli İl Proje Ekibi ve Velilerin katılımıyla gerçekleşti.
Harezmi Eğitim Modeli Proje Tanıtım Toplantısı Yapıldı...

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, yaptığı açılış konuşmasında "Zihinden makineye giden yolda önemli ayaklardan biri öğrencilere bilgi işlemsel düşünme dediğimiz becerinin kazandırılması gerektiğini söyleyebilirim. Bakanlığımızın koordinesinde yürütülen Harezmi Eğitim Modeli Projesi başlangıcında akademisyenler ve öğretmenler bir araya gelerek güncel yaklaşımları ve bilimsel sonuçları tartıştılar, daha sonra bilgisayar bilimleri ve diğer disiplinler arasındaki ilişkileri vurguladılar. Çıkan sonuca göre eğitimde sürecin ve disiplinler arası yaklaşımın ne kadar önemli olduğunun ortaya çıktığını ifade ederek, bu projenin aslında farklı derslerin birbirini tamamladığı ve birbirini desteklediğini göstermekte olup, Öğretmenlerimiz hem öğreten hem öğrenen hem de sınıfta rehberlik yapan konumundadır. Proje Türkiye´ de 14 pilot ilde uygulanmaktadır. Bakanlığımız bu illerden birini Afyonkarahisar olarak belirlemiştir. İlimizde pilot okul olarak Kazım Özer İlkokulu´ nu belirledik. Öğrenciler bu eğitim modelinde yetenekleri ölçüsünde kendilerini ifade ederek, sürece katkıda bulunarak kendilerini önemli hissedecek, hayal gücünü geliştirecek, ürün ortaya çıkaracak, açıkçası öğrencilerimiz ders bittiği zaman üzülecektir. Süreç içerisinde harezmi derslerinin düşünme ve düşündürme gücü diğer derslere göre daha fazla olduğunu ve bir bilim insanı gibi düşündüğünü söyleyen çocuklarımız olacaklarını ve derste işlenecek problemi kendisi belirleyecek, probleme yönelik çözümler sunacak, çözümlere göre ürünler tasarlayıp, bilgisayar bilimleri ve diğer disiplinlerin yardımıyla bu süreci tamamlayacak. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunar, öğrencilerimize başarılar dilerim." dedi.

 

            İl Proje Ekibinin projeyi tanıtmasının ardından, toplu fotoğraf çekimi ile tanıtım toplantısı sona erdi.

 

28-02-201828-02-2018

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.