AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Harezmi Eğitim Modeli Proje Ürün Sergisi ve Basın Tanıtım Programına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Katıldı...

Harezmi Eğitim Modeli Proje Ürün Sergisi ve Basın Tanıtım Programına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Katıldı...

Harezmî Eğitim Modeli proje tanıtım programı; Kazım Özer İlkokulu’nda İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mevlüt ÇINAR,  İl Milli Şube Müdürlerimiz Gürbüz BIDIK, Muammer DEMİRCAN, Ahmet Fevzi ÖZDEMİR, Hikmet TUNCER, Okul Müdürü İbrahim YILDIRIM, çok sayıda okul müdürü, Harezmî Eğitim Modeli İl Proje Ekibi ve Basın Mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, yaptığı açılış konuşmasında;

 " Zihinden makineye giden yolda önemli ayaklardan biri, öğrencilere bilgi işlemsel düşünme dediğimiz becerinin kazandırılması gerektiğini söyleyebilirim. Bakanlığımızın koordinesinde yürütülen Harezmî Eğitim Modeli Projesi başlangıcında akademisyenler ve öğretmenler bir araya gelerek güncel yaklaşımları ve bilimsel sonuçları tartıştılar, daha sonra bilgisayar bilimleri ve diğer disiplinler arasındaki ilişkileri vurguladılar. Çıkan sonuca göre eğitimde sürecin ve disiplinler arası yaklaşımın ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Bu proje farklı derslerin aslında birbirini tamamladığı, birbirini desteklediğini göstermektedir. Öğretmenlerimiz hem öğreten hem öğrenen hem de sınıfta rehberlik yapan konumundadır.

Proje Türkiye´ de 14 pilot ilde uygulanmaktadır. Bakanlığımızca bu illerden biri de Afyonkarahisar olarak belirlemiştir. İlimizde pilot okul olarak Kazım Özer İlkokulunu belirledik. 6 farklı öğretmenin aynı anda derse katıldığı projede, öğrenciler robotik kodlama, web 2.0 araçları, görsel tasarım teknikleri, 3 boyutlu tasarım, fen ve teknoloji gibi farklı konularda ders işlediklerini ifade ettiler. Öğrenciler bu eğitim modelinde yetenekleri ölçüsünde kendilerini ifade ederek, sürece katkıda bulunarak kendilerini önemli hissettiklerini, hayal gücünü geliştirdiklerini, ürün ortaya çıkardıklarını gördük. Açıkçası öğrencilerimiz ders bittiği zaman üzüldüler. Bu süreç, Harezmî derslerinin düşünme becerisini artırma gücünün diğer derslere göre daha fazla olduğunu ve bir bilim insanı gibi düşünebildiğini söyleyen çocuklarımız oldu.

Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunar, öğrencilerimize başarılar dilerim." dedi.

Proje Ürün Sergisi ve Basın Tanıtım Programı, proje sürecini anlatan sinevizyon gösterisinin ardından öğrencilerin yaptıkları ürün sergisinin incelenmesi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

14-05-201814-05-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.