AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Kurumundan Büyük Başarı...

Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar Masa Tenisi takımlarımız, İl Şampiyonası’nda tüm müsabakaları kazanarak takım halinde şampiyon oldu.
Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Kurumundan Büyük Başarı...

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce okul sporları faaliyetleri çerçevesinde düzenlenen küçük erkekler ve küçük kızlar masa tenisi müsabakaları sona erdi. 20-21 Aralık 2014 tarihlerinde Kamil Miras Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara 14 takım katıldı. Çekişmeli geçen müsabakalar sonunda Küçük Erkeklerde Onur ÇETİNKAYA, Alper ARSOY, Ahmet ÜLKÜ’ Küçük Kızlarda Gizem YILMAZ, Miray ÜLGÜ, İrem ATAY VE Işıl KARACA dan oluşan masa tenisi takımlarımız, namağlup olarak il birincisi oldu.Afyonkarahisar Merkez´de yılın son turnuvası olan "Küçükler İl Birinciliği Satranç Turnuvası" 20-21 Aralık 2014 tarihleri arasında Gençlik Merkezinde tamamlandı. Turnuva sonucunda 12 yaş kategorisinde öğrencimiz Ayşe SÖGÜT il ikincisi olmuştur

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın’ı makamında ziyaret eden Hoca Ahmet İlköğretim Kurumu Müdürü Abdullah Demir’e, Beden Eğitimi Öğretmeni Hatice Yıldız’a,  Öğrenciler Onur ÇETİNKAYA, Alper ARSOY, Ahmet ÜLKÜ, Gizem YILMAZ, Miray ÜLGÜ, İrem ATAY ve Işıl KARACA, Ayşe SÖĞÜT´te  başarılarından dolayı tebrik etti. Metin Yalçın limizi bölge şampiyonasında en iyi şekilde temsil edeceklerine  güvenin tam olduğunu belirterek başarılar diledi.

Beden Eğitimi öğretmeni Hatice YILDIZ, masa tenisinde tüm maçları kazanarak küçük erkekler ve kızlarda il şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Hedeflerinin Türkiye şampiyonasında da başarılı olmak olduğunu belirten Yıldız, “Öğrencilerimiz müsabakalarda çok iyi mücadele etti ve il birincisi olarak Afyonkarahisar’ı Türkiye şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı. Öğrencilerimizin bu başarılarını Türkiye Şampiyonasında da göstereceğine inanıyorum. Masa tenisi takımımıza ve Satranç il ikincimize Grup Müsabakaları ve Türkiye finallerinde şimdiden başarılar diliyorum” dedi

Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Kurumu Müdürü Abdullah DEMİR yıllardır akademik başarının yanında sportif alanlarda da derece elde ettiklerini, masa tenisinde küçük erkekler ve kızlarda Afyonkarahisar il birincilikleri,Satranç il ikinciliği elde ettiklerini hatırlattı. 2014-2015 sezonunda Türkiye derecesi elde etmeyi hedeflediklerini vurguladı.

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.