AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu Oku-yor...

Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu ve Ortaokulu Öğrencileri Oku-Yorum Projesi kapsamında her gün kitap okuma saatleri planlanmasıyla 15 dakika çeşitli hikaye kitapları, romanlar vb kitaplar okuyarak okuma alışkanlığı kazanıyorlar.
Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu Oku-yor...

Ders öğretmenleri ve okul idaresi ile birlikte bütün öğrenciler her gün 15 dakika olarak planlanan Oku-Yorum projesinde kitap okuyarak ders başarılarını arttırmayı ve günlük yaşamda okumanın önemli bir görev olduğu bilincini kazanmaları sağlanması amaçlanıyor.

Oku-Yorum projesine destek amacıyla davet edilen yazar Mehmet KUNDAKCIOĞLU öğrencilerle okul bahçesinde buluşarak Öğrencilere kitap okumanın önemini anlattı. Yazar Mehmet KUNDAKCIOĞLU, “Bizim yapmamız gereken haftada bir kez kitap okumak veya senede bir defa kitabı gündeme getirmek değildir; her zaman, her yerde ve ara vermeksizin kitap okumaktır” dedi. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Kundakcıoğlu, onları çok okumaları ve yazmaları konusunda teşvik ederek, “Sizleri geleceğin yazarları olarak görüyorum” şeklinde konuştu. Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu bahçesinde kitaplarını imzalayan Kundakcıoğlu, öğrencilerin gösterdiği sevgi ve ilgi karşısında oldukça duygulu anlar yaşadı.

Okul Müdürü Abdullah DEMİR de yazarımıza teşekkür ederek Oku-Yorum Projesi verdiği destekten ötürü teşekkür etti.Abdullah DEMİRokullarında kitap okuma projesi ile ilgili olarak toplumda ve öğrencilerimizde okuma farkındalığı ve gelecek algısı oluşturmanın amaçlandığını ve bu projenin okulun bütün öğrencilerinin geleceğe beşeri sermaye için yatırım yapmak olduğunu ifade etti.

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.