AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hoca Ahmet Yesevili Öğrencilerden 6 Türkiye Şampiyonu...

Milli Eğitim Bakanlığınca, bu yıl ortaokul 8. sınıflar için ikinci kez uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı birinci dönem sonuçları da açıklandı.
Hoca Ahmet Yesevili Öğrencilerden 6 Türkiye Şampiyonu...

Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu, 2015 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOG) tam puan alan 6 öğrencisini İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN makamında kabul etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ödül töreninde, 2015 TEOG-1’de altı branştan sorulan 120 soruya da doğru cevap vererek Türkiye birincileri arasında yer alan 6 öğrenci, İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşma yapan Metin YALÇIN, Öncelikle öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Sınavlarda büyük başarı elde etmelerini, öğretmenlerimizin özverili yaklaşımlarına ve öğrencilerimizin azimle, canla başla ve inanarak çalışmalarına borçluyuz” dedi. Konuşmasını “Öğrencilerimizin göstermiş olduğu bu üstün başarıyla, ilimizi ve bizleri çok mutlu etmiştir, her sene eğitim öğretim başarısını bir kaç kademe artıran Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu´nu kutluyorum” diyerek sürdürdü.

Okul Müdürü Abdullah DEMİR konuşmasında “Başarıda tesadüfe yer olmadığını iyi biliyoruz. Öğrencilerimiz gerçekten zor ve yorucu bir süreçten geçerek bu başarıyı yakaladılar. Köklü bir başarı geleneğine sahip okulumuzda yoğun ve programlı bir çalışma yürüttük. Öğrencilerimize sunduğumuz zengin test soruları ve her hafta uygulanan denemelerle öğrencilerimizin bire bir takipleri yapıldı. Öğrencilerin TEOG rehberlik ve motivasyon seminerleriyle sınava daha rahat hazırlandıklarını belirtti."

Konuşmanın ardından şampiyon öğrenciler, Ceyda ÇENGELCİ, Berke ATEŞ, Yunus TAŞYÜREK, Sabire Betül ÇINAR,  Bilge MEMİŞ, Tarık Enes KAYNAK İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN tarafından ödüllendirildiler.

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.