AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hutbe Okuma Yarışması 7. Bölge Finali...

Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arasında “Genç Hatipler Minberde” Hutbe Okuma Yarışması 7. Bölge Finali yapıldı.
Hutbe Okuma Yarışması 7. Bölge Finali...

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü nün  30/12/2014  tarih ve 7060272 sayılı  yazıları gereği, Milli Eğitimimizin temel amaçlarına uygun olarak, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mihrapta, minberde, mesleki faaliyetlerde ve uygulamalarda başarı göstermelerini; mesleki sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirerek özgüven duygusu kazanmalarını sağlamak amacıyla, Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında “Genç Hatipler Minberde”  Hutbe Okuma Yarışması 7. Bölge Finali 08 Mayıs 2015 Cuma günü  saat 09.30’da, Afyonkarahisar Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Koordinesinde Gedik Ahmet Paşa (İmaret) Camisinde düzenlendi. 

Gedik Ahmet Paşa (İmaret) Camisinde  gerçekleştirilen yarışmaya, Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Isparta, Kırşehir, Konya ve Karaman illerinden yarışmaya katılacak imam hatip lisesi öğrencileri,  Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN, Afyonkarahisar Müftüsü Burhan İŞLİYEN, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Uzmanları Hacı Osman KILINÇ ve Ömer ŞENGÜL, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar  katıldı.  

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN; açılış konuşmasında, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün bölge yarışmasında Afyonkarahisarı tercih etmesinden dolayı Genel Müdür Nazif YILMAZ’a teşekkür etti. “İmam Hatip Liseleri bu yarışmalar ile geleceğin söz ustaları ve liderlerini yetiştiriyor.  Bu tür etkinliklerle çocuklarımızın sosyal ve bireysel yöntemlerini geliştiriyoruz. Asım’ın nesli olan imam hatip liseleri bu toplumun örnek ve önderleri olacaktır” dedi. Yarışmaya katılan öğrencilerimize başarılar diledi.
Düzenlenen 7. Bölge Hutbe Okuma yarışmasında Konya Beyşehir  Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden İsmail Furkan KÜÇÜKYILMAZ birinci, Konya Seydişehir  Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Aziz CARCI ikinci, Afyonkarahisar Bolvadin Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Yunus Emre KIRŞAN üçüncü oldu.

Etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize Katılım Belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edilerek yarışmalar tamamlanmıştır.

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.