AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İI Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı...

İI Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Emir Murat Özdilek M.T.A.L. Toplantı Salonunda Yapıldı.
İI Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı...

 

Yılda iki kez toplanan İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu sene başı toplantısı, Vali Mustafa TUTULMAZ´ın başkanlığında, Emir Murat Özdilek Mesleki Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY, Belediye Başkan Yardımcısı Sabri DEMİRKAPU, İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep OYUR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper SEZER, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Toplantının açılışında İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN, toplantının gündem maddeleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra konuşma yapan Vali Mustafa TUTULMAZ; "İlimizin bir yıllık eğitim sürecinde elde ettiği başarılar, yaptığı çalışmalar ve benzeri hususların değerlendirildiği ve önümüzdeki döneme yönelikte görüşlerin öne sürüldüğü, politikaların oluşturulduğu ve bunların takibinin yapıldığı bir toplantıda beraberiz. Eğitim artık çağımızın olmazsa olmaz bir kavramıdır, bunun içini iyi doldurmamız lazım. Dünya o kadar hızlı değişiyor ki geçmiş yüz yıla ait bilgiler artık bulunduğumuz coğrafyada, bulunduğumuz çağda anlık, günlük değişiyor. Bizim devamlı ayakta durabilmemiz için eğitime, bilgiye her gün daha fazla önem vermemiz gerekir. Başarı ancak bütün güçlerin aym hedefe yönelmesi ile mümkündür. Bizlerin sadece öğrencilerin eğitimine değil bir taraftan da velilerimizi de bu alanda daha fazla gayret sarf etmelerini sağlayacak birebir ilişkiler ile kurslara yöneltmeliyiz. Öğretmenlerimize aslmda bir taraftan öğrencilerimizi motive ederken bir taraftan da velilerimizi motive etme görevi de düşüyor. Bu duygu düşünceler ile toplantının hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah önümüzdeki yıl daha iyi, daha güzel başarılı hususları tartışıyor ve değerlendiriyor oluruz diyorum. Hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

 

Vali Mustafa TUTULMAZ´ın konuşmasının bitiminde İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısının gündeminde bulunan maddelerin görüşülmesi ile toplantı sona erdi.

17-10-201717-10-201717-10-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.