AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyonu” Toplantısı Yapıldı...

29 Şubat 2016 Pazartesi  günü saat 10. 00’da  Emir Murat Özdilek Meslekî  ve Teknik Anadolu Lisesi  toplantı salonunda  “ İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği  Komisyonu”  toplantısı yapıldı. 
“İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyonu” Toplantısı Yapıldı...

     İlimiz  Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY  başkanlığında  yapılan toplantıya İl Mİllî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,  Millî  Eğitim  Müdür Yardımcımız  Mevlüt  ÇINAR, il müdürleri ve kurum/ kuruluş temsilcileri  katıldılar.

     Vali  Yardımcısı Erhan  GÜNAY ‘ın  açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Halk  Eğitim Merkezi   faaliyetleri ile ilgili Komisyona bilgi sunulmasının ardından Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerince açılan kurslar, Hayat Boyu Öğrenme Faaliyet Planı çerçevesinde tüm kurum ve kuruluşların yaptıkları faaliyetler , istihdama yönelik kurslar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri iş birliğinde meslek kurslarının düzenlenmesi, halkın eğitimine yararlı olacak konularda (kurum ve kuruluşlarca) düzenlenen ve düzenlenecek olan konferanslar  ve  seminerler  görüşüldü  ve  toplantıya  katılan  kurum  ve  kuruluş  temsilcilerinin  görüş  ve  önerileri  alındı.

 

     Müdürümüz  Metin YALÇIN,  talepler  doğrultusunda yeterli kursiyer sayısına ulaşıldığında, uygun zamanlarda  kursların açıldığını  belirtti. Müdür Yardımcımız  Mevlüt  ÇINAR  ise  ilimizde geçen yıl,  20  Z-Kütüphane  açıldığını bu eğitim-öğretim yılında da 20 okulumuzda Z- Kütüphane  oluşturulacağını  ifade  etti. Diğer kurum  müdürleri  de kendi  kurumlarında  gerçekleştirilen ve  gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler hakkında  açıklamalarda  bulundular. Vali  Yardımcısı Sayın  Erhan GÜNAY,  tüm  kurum  ve kuruluş  temsilcilerinin  karşılaşılan  sorunların  çözümüne  yönelik  görüş  ve  önerilerini aldı. Dilek ve  temennilerin sunulmasından sonra  toplantı sona erdi.

01-03-201601-03-201601-03-201601-03-2016

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.