AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyonu” Toplantısı Yapıldı...

“İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama Ve İş Birliği Komisyonu”  Toplantısı Yapıldı...

Emir Murat Özdilek Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapılan toplantıya Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ, Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY, İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,  Millî Eğitim Şube Müdürü M. Hüseyin BEBER, il Müdürleri ve kurum/ kuruluş temsilcileri katıldılar.

Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ’ın başkanlığında yapılan toplantıda, Halk Eğitim Merkezi faaliyetleri ile ilgili bilgi sunulmasının ardından, Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerince açılan kurslar, Hayat Boyu Öğrenme Faaliyet Planı çerçevesinde tüm kurum ve kuruluşların yaptıkları faaliyetler, okuma-yazma kursları, istihdama yönelik kurslar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri iş birliğinde meslek kurslarının düzenlenmesi, halkın eğitimine yararlı olacak konularda (kurum ve kuruluşlarca) düzenlenen ve düzenlenecek olan konferanslar ve seminerler verilmesi planlandı.

Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine ERDOĞAN tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliğinin yaygınlaştırılarak devam etmesi hususunda tüm kurumlarca desteklenmesinin önemine değindi. Halk Eğitim Merkezimizde halkımızdan gelen talepler doğrultusunda yeterli kursiyer sayısına ulaşıldığı uygun zamanlarda kursların açıldığını belirtti.

 

Valimiz Sayın Mustafa TUTULMAZ, tüm kurum ve kuruluş temsilcilerinden karşılaştıkları sorunların çözümüne yönelik görüş ve önerilerini aldı. Dilek ve temennilerin sunulmasından sonra toplantı sona erdi.

15-02-201815-02-201815-02-2018

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.