AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı...

21.05.2010 tarihli ve 27587 sayılıResmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim KurumlarıYönetmeliğinin 59. Maddesi gereğince; İlimizdeki resmi, özel ve sivil toplum kuruluşları ile etkinlikleri birlikte planlama ve uygulamaya koyma, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek ve verimliliği arttırmak amacıyla yapılan “İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi toplantı Salonun da 30/09/2015 Çarşamba günü Saat:10;00’da yapıldı.
İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı...

Açılış Konuşmasını Yapan Vali Yardımcımız Sayın Erhan GÜNAY, “Bu toplantı mutat olarak yapılıyor, ilgili birimlerimizle iş birliği yapılarak, 2015-2016 Eğitim – Öğrettim döneminde İl Hayat Boyu Öğrenme,Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerimiz  aracılığı ile neler yapabileceğimizin  planlama toplantısıdır.İlgili müdürlüğümüzün gerekli çalışmaları yaptığından eminim, şimdi de sizlerin görüş ve önerileri ile bu yıl yapacağımız faaliyetleri planlayacağız.İlimizin;  hangi mesleklerde ve konularda kurs ihtiyacı var bunları tespit ederek proje çalışmaları başlatacağız.  İşe atılım konusunda mesleki kurslar halkımız için artık birer fırsat haline gelmiştir.” dedi. 

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Halk Eğitimi Faaliyetlerinin kurs istatistiklerinin değerlendirilmesine ilişkin konuşma yapan İl Milli Eğitim  Müdürü Metin Yalçın, İlimizde yaygın eğitim kurumlarının mevcut durumu, diğer kurum ve kuruluşlarla yapılan işbirliği, Mesleki ve Teknik Kurslar, Okuma Yazma Kursları, AFEMEK (Afyonkarahisar Belediyesi El Sanatları Mesleki Eğitim Kursları) UMEM (Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Merkezi), İl genelinde açılan diğer kurslar ve çalışmalar, “Okullar Hayat Olsun Projesi” , “Türkiye Bağımlılıkla Mücadele”, “Geleneksel Çocuk Oyunları”, “Z Kütüphaneleri” ve “Destekleme ve Yetiştirme Kursları” ile ilgili konular hakkında bilgi verdi.

Her Zaman, Her Yerde, Herkes İçin Eğitim düstur’u ile yola çıktıklarını ve yaygın eğitimde her kesimin elini taşın altına sokması gerektiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, “yetişkin eğitimlerini son derece önemsiyoruz. Aldığımız veriler şunu gösteriyor ki yaygın eğitimde alınan başarı doğrudan örgün eğitime de yansıyor. Yaygın eğitimde başarının sağlanması ve ciddi mesafe kat edebilmemiz için yerel yönetimlerin, STK’ların ve diğer kamu kurumlarının bize ciddi destek vermesi ve iş birliği yapması gerekiyor. Okullarımızda kurs açmak ve bunu mahallelere yaymak istiyoruz. Toplumdaki her kesimle istişare içerisindeyiz. Halkımızın Eğitilmesine yönelik ciddi mesafe alacağımıza inanıyorum. “Akşam her evde eğitim adına bir cümle konuşulmuyorsa başarılı değiliz demektir. İnşallah birlikte bunu başaracağız.” dedi. 

Toplantıya, Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve komisyon üyeleri katıldılar. 

Toplantı, işbirliği yapılan kurumların temsilcilerinin  2015-2016 Öğretim yılı için Yaygın Eğitim Faaliyetleriyle ilgili görüş ve önerileri, dilek ve temennileri gündeme alınmasının ardından sona erdi.

   

 

 

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.