AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı...

İl Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı
İl Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı...

     Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün genelgesi doğrultusunda İl Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu Toplantısı Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı.Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,Şube Müdürümüz Mustafa AKÇİL,Serbest Mali Müşavirler Odası Başkanı Kadir ARIK,İşkur Müdür Yardımcısı Yılmaz AKAR,Afyonkarahisar Belediyesi’ni temsilen Satılmış KESKİN,İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden Tayfun GÜZELLER ve merkez ilçedeki tüm mesleki ve teknik Anadolu liseleri müdürleri  toplantıya katıldı.

         Toplantı açılışında Şube Müdürümüz Mustafa Akçil Mesleki ve teknik eğitim okul yönetim kurulu ile ilgili sunum yaptı .Yılda 2 kez toplanacak kurul, mesleki ve teknik eğitimin daha nitelikli olması için okul sektör işbirliği içerisinde müdürlüğümüz ve sektör temsilcileri arasında bir protokol imzalanarak bu protokol kapsamında  çalışmalar yaparak bakanlığımıza yapılan çalışmaları rapor halinde sunulacağını da sözlerine ekledi.

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  nitelikli bir mesleki eğitim için okul  sektör işbirliğinin önemini vurguladı. MTOYK kapsamında okul-sektör işbirliğinin karşılıklı etkileşim halinde iki tarafa da fayda sağlayacağını ifade etti. İhtisaslaşmış meslek lisesi konusunda sektörün ihtiyaç duyduğu dallardan yola çıkarak bir alan belirlenmesi ve belirlenen dallar ve alanın,Bakanlığımızın tanımladığı modüllerde olan alan ve dalların olması gerektiğini ifade etti.Afyonkarahisar ilinin ihtiyaç duyduğu, istihdam sağlanabilecek ve gelecek vaadeden bir alan belirlenmesi gerektiğini belirtti.Çalışarak tüm engellerin aşılabileceğini belirtti.

 

     Toplantı iyi dilek ve temminerle sonlandırıldı.

21-12-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.