AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Öğretmenevi’nde Toplandı...

İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Öğretmenevi’nde Toplandı...

MEB  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliğinin 24. Maddesi gereğince yılda iki kez toplanan İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu sene başı  toplantısı 30 Eylül 2015 Çarşamba  günü saat 15.00’te İlimiz Vali Yardımcısı Erhan GÜNAY  başkanlığında Afyonkarahisar Öğretmenevi toplantı salonunda yapıldı. Toplantı gündeminde belirtilen hususlarda gerekli değerlendirmelerde bulunuldu.

     Değerler eğitiminin devam ettirilmesi, öğrenci velilerinin eğitim ile ilgili okulda daha çok rol alması, akademik başarının artırılması, Öğretmen performansına önem verilmesi, derslik sayısının hızla artırılması çalışmaları gibi konuların ele alındığı toplantıda ayrıca eğitim öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında millî eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri hazırlandı ve eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntemler belirlendi.

 

     Değerler eğitiminin önemi üzerinde özellikle duruldu. Bu konuda Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi her türlü desteği verebileceğini belirtti. Bununla birlikte meslekî eğitimin geliştirilmesi konusu da geniş çaplı olarak ele alındı.

ADNAN_KALAYCIOGLUADNAN_KALAYCIOGLUADNAN_KALAYCIOGLU

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.