AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ ın 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı...

İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ ın  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı...

           2017-2018 eğitim -öğretim yılına Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak il genelinde yaklaşık 1146 kurum (kurumlarımızdan 310 tanesi ilkokul bünyesinde bulunan anasınıfıdır.), 8271 öğretmen ve 133.100 öğrenciyle başlıyoruz. Başladığımız öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor ve  başarılar diliyorum. Okullarımızın eğitim öğretime hazırlanmasında emeği geçen ekibime  de ayrıca teşekkür ediyorum. 

Sevgili Öğrencilerim,

        Okulların açılmasıyla okul koridorlarından, bahçelerinden sokaklara taşan neşe dolu sesleriniz ve parlayan bakışlarınız bu sonbahar aylarının hüznünü sevince dönüştürüyor. Biz eğitimciler olarak işte sizin bu yaşama sevincinizi koruyarak başarıya ulaşmanızı istiyorum. Önünüzde yazılıların, ödevlerin hatta TEOG, YGS, LYS gibi önemli sınavların olduğu hep birlikte çalışmamız gereken bir eğitim öğretim yılı var. Ancak yılmadan, düzenli bir şekilde çalışarak hedeflediğiniz noktaya ulaşmanız hiç de zor değil. Kendinize güvenerek çalışacağınıza ve üstünüze düşen görevleri yapacağınıza inanıyorum. Bu ülke sizin çalışmalarınız ve gayretlerinizle bir adım daha öne çıkacaktır. Bizim sizden tek beklentimiz ahlaklı ve çalışkan olmanızdır.

Değerli Meslektaşlarım,

         Sizlerin azimli ve fedakâr çalışmalarınız ve çabalarınız çocuklarımızın hayatına ışık tutuyor. Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında özgüvenli, mutlu çevresine ve hayata duyarlı, ahlaki değerlerle donanımlı, ülkesinin geleceği için çaba sarf eden birer birey olarak yetişmeleri  için büyük oranda katkı sağlıyorsunuz. Çabalarınız için size teşekkür ediyorum. Geleceğimizin sizin ellerinizde şekillenerek harika bir esere dönüşeceğine eminim. Bu yolda azim, kararlılık ve sabırla yeni başarılara imza atacağınıza inanıyorum.

 Saygıdeğer Velilerimiz,

            Evlatlarınız sizin için ne kadar kıymetliyse bizim için de o kadar kıymetli. Lütfen bunu unutmayınız. Onların en iyi şekilde eğitim almaları, başarılı olmaları ve kendilerini geliştirmeleri için elimizden geleni hep birlikte yapıyoruz ve elimizden gelenin daha iyisini yapmaya gayret edeceğiz. Ancak kabul etmek gerekir ki ailenin içinde yer almadığı bir eğitim sistemi düşünülemez. Bunun için bu yolda sizin de her an çocuklarımıza destek olmanızı istiyoruz. Unutmayalım ki yalnızca akademik başarı bizim için yeterli değildir. Çocuklarımız her anlamda başarılı olmalı ve bizi gerek spor gerek akademik alanda dünyada başarıyla temsil etmelidirler.

 

          Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim öğretim yılının hepimiz için hayırlı, verimli, huzurlu ve başarılı geçmesini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.