AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı...

 Ziller bir kez daha çaldı… 2015-2016 Eğitim Öğretim yılına başladık....Öğretmen,öğrenci, veli,yönetici olarak hepimiz yine heyecanlı, mutlu ve umut doluyuz .Kalitelivebaşarıya ulaşmış bir eğitim alarak erdemli kişilikleri ile geleceğimizi kuracak olan çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimi, mutluluğu, ülkemizin ve halkımızın istediğimiz refah düzeyine kavuşması için her birimize ayrı ayrı görev düşüyor.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı...

         Değerli Meslektaşlarım,

         Hz.Ali’nin“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” Sözünde sizlerden ve sizlerin değerli çalışmalarından bahsediliyor. Sizlerin azimli ve fedakar çalışmalarınız ve çabalarınız çocuklarımızın hayatına ışık tutuyor.Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında özgüvenli,mutlu,çevresine ve hayata duyarlı,ahlakî değerlerle donanımlı, ülkesinin geleceği için çaba sarf eden birer birey olarak yetişmeleri büyük oranda sizin sayenizdedir.Şimdiye kadarki çabalarınız için size teşekkür ederken bundan sonraki yıllarda da bu yolda çocuklarımızın en büyük destekçisi olacağınıza inanıyorum.

         Sevgili Öğrencilerim,

        Okulların açılmasıyla okul koridorlarından,bahçelerinden sokaklara taşan neşe dolu sesleriniz ve parlayan bakışlarınız  bu sonbahar aylarının hüznünü sevince dönüştürüyor.Biz eğitimciler olarak işte sizin bu yaşama sevincinizi koruyarak başarıya ulaşmanızı istiyoruz.Önünüzde yazılıların,ödevlerin hatta TEOG,YGS,LYS gibi önemli sınavların olduğu zorlu bir eğitim öğretim yılı var. Ancak yılmadan,düzenli bir şekilde çalışarak hedeflediğiniz noktaya gelmeniz hiç de zor değil.Bizim size olan inancımız ve güvenimiz tam. Sizin de kendinize güvenerek çalışacağınıza ve üstünüze düşen görevleri  yapacağınıza inanıyorum.

          Saygıdeğer Velilerimiz,

Evlatlarınız sizin için ne kadar kıymetliyse bizim için de o kadar kıymetli.Lütfen bunu unutmayınız. Onların en iyi şekilde eğitim almaları,başarılı olmaları ve kendilerini geliştirmeleri için okullarda bizler ne gerekirse yapıyoruz.Bu eğitim öğretim yılında da elimizden gelenin daha iyisini yapmaya çalışacağız.Ancak kabul etmek gerekir ki ailenin içinde yer almadığı bir eğitim sistemi düşünülemez. Bunun için bu yolda sizin de her an çocuklarımızın yanında yer almanızı istiyoruz.

       2015-2016 eğitim öğretim yılının hepimiz için hayırlı,verimli, huzurlu ve başarılı geçmesini, eğitim camiası olarak bizi beklentilerimize bir adım daha yaklaştırmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.