AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı Mesajı...

İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Zafer Bayramı  ve Kurban Bayramı Mesajı...

Milletimizin 30 Ağustos 1922’de elde ettiği büyük zaferin 95. üncü yıldönümünü milletçe kutlamanın gururunu yaşıyoruz.


           Türk Milleti, tarih sahnesine çıktığı günden itibaren sergilediği kahramanlıklar ve kazandığı zaferlerle daima tarih sayfalarına adını altın harflerle yazdırmıştır. Milli ve manevi değerlerinden asla taviz vermeyen milletimizi bu derece güçlü, sarsılmaz kılan vatanına ve bayrağına olan büyük sevgisi olmuştur. Türk milletinin esaret altına alınamayacağı her defasında  tüm dünyaya gösterilmiştir. Aziz Milletimiz azmi ve inancı sayesinde düşmanının kirli emellerini tersine çevirmeyi başarmış, istiklal mücadelesinde erişilmesi zor bir zafer kazanmıştır. Milletimizin kadını-erkeği, yaşlısı-genciyle bir bütün olarak hareket etmesi ve kahraman Türk askerinin cesaret ve fedakârlığı sayesinde 30 Ağustos 1922’de dünya tarihine büyük bir destan yazılmıştır. Bu azim ve kararlılıkla dünya durdukça bu millet var olacak, varlığından, milli ve manevi değerlerinden, insanlığa ve barışa hizmetten asla taviz vermeyecektir. Şanlı tarihimizin kutlu gününü bayram olarak kutluyoruz. Ayrıca bu sene Zafer Bayramımız ile Kurban Bayramımız peşpeşe gelmiştir. Hem dini hem de milli bayramlarımızın bir arada kutlamak hepimiz için ayrı bir sevinç olmuştur. Bayram günlerinde dargınlıkları ve kırgınlıkları bir kenara bırakmalı ve birbirimizi muhabbetle kucaklamalıyız. Mutluluğu, sevinçlerimizi ve umutlarımızı paylaşmalıyız. Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı, gönüllerimizi coşturan bayram günlerinde, inancımızın bize gösterdiği en güzel yaşama biçiminin gereği olarak, aynı zamanda Yüce Rabbimizle  aramızdaki  bağı  kuvvetlendirmek  adına  büyüklerimizi, akrabalarımızı, dostlarımızı, yoksul, kimsesiz, hasta  ve  yaşlılarımızı   ziyaret  etmeli  ve  bayram  neşesini  onlarla  birlikte  yaşamalıyız.

   

 

          Bu duygu ve düşüncelerle bu şanlı zaferi bize armağan eden Milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda edan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı  ve tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını  en içten duygularımla kutluyor, saygılar sunuyorum. 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.