AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

2018-2019 eğitim öğretim yılı 2. Dönem Sonu İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ başkanlığında yapıldı.
İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Salonunda yapılan toplantıya, Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat PEKER, İl Özel İdare Genel Sekreter V. İsmail GÜLEÇ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, okul aile birliği başkanları veliler ile öğrenci temsilcileri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN tarafından toplantı açılışında yapılan sunumda, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü eğitim öğretim çalışmaları tüm yönleriyle ele alındı. Toplantıda ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde ilimizde yapılan çalışmalar,  gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, kitap okuma alışkanlığı kazandırma çalışmaları konularındaki istatistiki veriler paylaşıldı.

Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, yaptığı açıklamada; Akademik başarının arttırılmasında okuma alışkanlığının önemine dikkat çeken ve son iki yılda bu anlamda iyi bir mesafe kaydedildiğini belirttti.  "Okuma alışkanlığı oluşmadan akademik başarıyı güçlendirmemiz mümkün değil. Son yıllarda epey yol aldık. Öğrencilerimizin alt yapısını okuma yönünde epey ilerlettik. Bazı okullarda görüyorum. Okuma üzerine, dört dörtlük bir sistem oluşturulmuş. Bunu il genelinde yaygınlaştırabilmeliyiz. Tüm bunlardan hareketle Stratejik Eylem Planı hazırlanmalı ve bir hedef koymamız gerekiyor. Hedefi koyduktan sonra bu hedefe hangi eylemlerle ulaşacağız, zirveye nasıl tırmanacağız bunu belirlemeliyiz. Okul Müdürlerimiz bu hedefleri koyacak kişilerdir" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmasında; toplantıda eğitimle ilgili tüm kategorilerinden temsilcilerin mevcut olduğunu belirtti. Ayrıca katılımcıların fikirlerinin Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından önemli olduğunu, bu açıdan da paylaşımcı bir toplantı olmasını diledi. İlimizdeki eğitim öğretim faaliyetlerine katkı sağlayan başta Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti.

Toplantıda yapımı devam eden okullarımızın inşaatları ile ilgili son durumun yanı sıra okullaşma oranı ve okulların genel başarı durumları gözden geçirildi.

Kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, veliler ile öğrencilerin fikir ve önerilerinin alınması, yetkililer tarafından bilgi verilmesiyle toplantı sona erdi.

05-07-201905-07-201905-07-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.