AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Ödülüne Bir Kez Daha Layık Görüldü...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Ödülüne Bir Kez Daha Layık Görüldü...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılından beri tüm resmi/özel okullarla beraber yürüttüğü "Değerler Hareketi" projesi ile, Değerler Eğitimini Proje Tabanlı İzleme Sisteme ile entegre ederek tüm ilde yaygınlaştırdı. Müdürlüğümüzün bu projesini ülke çapında yaygınlaştırmak ve fark oluşturmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerine başvuru yapıldı. Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2017-2018 eğitim öğretim yılında 6.sı düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında 4841 başvuru alındı 151 proje saha ziyaretine kaldı. Bakanlık değerlendiricileri tarafından yapılan değerlendirmelere sonucu saha ziyaretine kalan projelerden 62 proje bölge ödülüne layık görüldü. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün marka haline getirdiği "Değerler Vizyonu" projesi, ödül alan %1 ´lik dilime girerek bölgesel ödüle layık görüldü.
İlimiz ile birlikte Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak illerinin de bulunduğu Ege Bölgesinde son 3 yılda toplamda 6 proje ile bölgede en fazla ödül alan il oldu.
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, eğitim ve öğretimde fark oluşturmaya, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda değişimi ve gelişimi sağlamada öncü kurumu olmaya devam etmektedir.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN projenin başlatılmasında ve bugüne kadar başarıyla yürütülmesinde başta 2017 yılında başka bir ile tayin olan eski  şube müdürümüz Mustafa AKÇİL ve şu anki şube müdürümüz Hikmet TUNCER olmak üzere özveri gayret ve başarıyla çalışan emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ediyorum diyerek elde edilen başarının artarak devam etmesini temenni ettiğini ifade etti.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.