AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Gerçekleştirildi...

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Öğretmenler Günü Kutlama Programı gerçekleştirildi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Gerçekleştirildi...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen kutlama programı Kocatepe Parkı Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın çelenk sunumu ile başladı.

Kamil Miras Anadolu Lisemizin Konferans Salonunda devam eden kutlama programına Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, Milletvekilleri Ali ÖZKAYA ve Mehmet TAYTAK ile İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman ALP, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇELENK, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. ACM Başkanı Fatih Serdar KÖKEN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, Şube Müdürümüz Adem KARAKELLE, okul müdürlerimiz ile öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan kutlama programında Havva ÖZ, emekli öğretmenlerimiz adına bir konuşma yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN günün anlam ve önemini belirten konuşmasında; "Öğretmenlik birkaç heceden ibaret bir kelime olsa da içinde dünyaları sığdıracak kadar büyük manalar barındırıyor. Sadece sınıfta bitmiyor görevimiz. Sadece dört duvar ve 40 dakika ile sınırlı değil. Mesai kavramı gözetmeksizin öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizi daha iyiye ve daha güzele götürmek için hep birlikte çaba sarf ediyoruz. Amacımız her yönüyle donanımlı bireyler yetiştirmek. Milli manevi değerlerimize sahip çıkan bireyler yetiştirmek. Keşfetmekten korkmayan ,araştıran ,problem çözen ,soru soran ,sorgulayan öğrencilerimizle ülkemiz için gayret etmeliyiz. Görevimize başladığımız ilk günün heyecanını hafızalarımızda tutarak aynı duygularla, her gün sınıflarımıza giriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ahirete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan öğretmenlerimize sağlıklar diliyor, öğretmenler gününüzü en kalbi duygularımla kutluyorum" dedi.

Daha sonra Güzel Sanatlar Lisesi öğrencimiz Melike KARADEMİR'in şiir dinletisiyle devam eden programda yine Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimizin koro dinletisi sunuldu. Ardından müzik öğretmenlerimiz müzik dinletisini icra etti. Törende Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenlerimiz "Öğretmenliğe Giriş Andı" okudu.

İlimiz şairlerinden İhsan AKBEL'in şiir dinletisinin akabinde vatandaşın gözünde öğretmen ve öğretmenlik mesleği konulu kısa film gösterimi yapıldı.

Emekli olan öğretmenlerimize Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ tarafından Hizmet Şeref Belgeleri takdim edildi.

Hafta süresince yapılan yarışmalar ve diğer etkinliklerde dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerimize İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN ve protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesiyle kutlama programı sona erdi.

24-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-201924-11-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.