AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Dezenfekte Seferberliği...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Dezenfekte Seferberliği...

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından tüm okul ve kurumlarda hijyen uygulamaları başlatıldı.

Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde görülerek hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) enfeksiyonu ve diğer solunum virüslerinin neden olduğu solunum yolu hastalıklarından korunmak amacıyla, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce tüm okul ve kurumlarda hijyen uygulamaları başlatıldı.  

Dezenfekte seferberliği kapsamında yerel yönetimlerle de işbirliği planlandı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda, yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek; " Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de bir dizi ciddi tedbirler alındı. Öğrencilerimizin bilinçlendirilmesi için çeşitli dijital platformlardan eğitimler verilmeye başlandı" dedi.

YALÇIN ; "Yaptığımız bir dizi toplantılarda özel okullar da dahil tüm okullarımızda tuvaletlerin temizliğine dikkat edilmesini isterken, sabunlukların dolu tutulması uyarısında bulunduk.  Öğrencilerimize el yıkama alışkanlığının kazandırılması için eş zamanlı hijyen uygulaması başlattık. Aynı zamanda çocuklarımızın elle temas ettikleri tüm yüzeyler ve bulundukları bütün alanlar eğitim dışındaki zamanlarda özel dezenfektanlarla temizlenecek.

Pansiyonlarımızda ve okul servislerinde de aynı şekilde dezenfekte çalışması yapılacak. Bu konuda paydaş kurumlarla işbirliği halindeyiz. Öğrencilerimizin bulunduğu her ortamın dezenfekte edilebilmesi için hassas bir çalışma yürütüyoruz. Titizlikle devam eden çalışmalarda görev alan tüm personele teşekkür ediyorum" dedi.

13-03-202013-03-202013-03-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.