AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden ISBN Numaralı ilk Yabancı Eser...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde,  başarılı bir şekilde yürütülüp tamamlanan Erasmus Plus programı “Stratejik Ortaklıklar / KA2” alanındaki “Siber Zorbalıkla Mücadele” (Beat Cyberbulling; Embrace Safer Cyberspace) isimli projemizin çalışmaları geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştır. Proje bitiminde proje ortaklarıyla birlikte “Children, Teenagers and Cyberbullying-A Guidebook For Parents and Schools “ isimli eserimiz yayınlanmıştır.
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden ISBN Numaralı ilk Yabancı Eser...

     Erasmus Plus programı kapsamında hazırlanan ve çalışmalarına 2014 yılında başlanan “Stratejik Ortaklıklar / KA2” alanındaki “Siber Zorbalıkla Mücadele” (Beat Cyberbulling; Embrace Safer Cyberspace isimli projemizinUNIVERSITY OF MANCHESTER” –İngiltere’nin, “KONSULENT QYSTAIN SAMNQEN “-  Norveç’in, “CEİPES”-İtalya’nın, “KOMUNIKUJEME”- Çek Cumhuriyeti’nin, “INTERFUSION SERVICES LIMITED” –Güney Kıbrıs’ın, “ARTEMISAWORLD” –İspanya’nın, “UNIVERSISADE DE COIMBRA”- Portekiz’in ve Türkiye’den “MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI- YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ” nün ortaklığıyla çalışmaları geçtiğimiz ay tamamlanmıştır. Toplamda dört hareketlilik kapsamında tamamlanan projenin temel konusu 9-16 yaş aralığındaki gençler arasında internet ortamının güvenli kullanımını sağlamaktır. Bu konu çerçevesinde projenin hedef kitlesi ebeveynler, öğretmenler ve bu yaş aralığındaki çocuk ve gençlerdir. Proje kapsamında başlatılan literatür taraması ve ihtiyaç analizi doğrultusunda proje sonunda bahsedilen hedef gruplar üzerinde olumlu etkisi olacak üç adet çıktı geliştirilmiştir. Bunlardan biri öğrenciler için bir el kitapçığı olan “Handbook for Children and Teenagers” ,diğeri internet ortamının güvenli kullanımının yaygınlaştırılmasını hedef alan, EBA markette ve Google markette de yerini alan mobil uygulama “Siber Güvenlik Oyunu” dur.

 

 

          Proje kapsamında müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde geliştirilen ve ISBN no’lu ilk yabancı eser olan “A Guidebook for Parents and Schools”  ebeveyn ve öğretmenlere yönelik internet ortamının güvenli kullanımının yaygınlaştırılmasını amaçlayan rehber kitabımız projemizin bir diğer önemli çıktısıdır. Eser, imtiyaz sahibi İl Milli Müdürü Metin YALÇIN ve Proje Koordinatörü Bahri TURUNÇ yönetiminde yayına sunulmuştur. Kitap konuyla ilgili ebeveyn ve öğretmenlere gerekli tavsiyeleri içindeki aktivitelerle birlikte sunmaktadır. Esere projemizin web sayfasından (becybersafe.org)  e-kitap olarak ulaşılabilir. Bu şeklide eserin çok uluslu bir platformda pek çok kitleye ulaşması hedeflenmektedir. Eser müdürlüğümüzün ISBN no’lu ilk yabancı eseridir.

14-10-201614-10-201614-10-2016

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.