AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN Gün FM’de Gündem Programına Katıldı…

   İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN Gün FM’de Gündem adlı canlı yanına katıldı. Yapılan programda Eğitim – Öğretim yılı değerlendirildi. Program  sırasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ; 146 bin civarında öğrenci, 10 bin civarında öğretmenimizin  ders başı yaptığını,ilimizde 900’e yakın okulumuzun Eğitim – Öğretim hizmeti verdiğini,  başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirilmesini beklediğini ifade etti. Öğretmenlerimizin çok önemli bir görevi yerine getirdiğine dikkat çeken YALÇIN; sık sık okullarımızı ziyaret ederek öğretmenlerimizle bir araya geldiğini, öğretmen –öğrenci ve idarecilerimizin motivasyonlarının üst düzey olması için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN Gün FM’de Gündem Programına Katıldı…

           Uyum eğitiminin önemine değinen YALÇIN “Bu öğrencilerimiz bir hafta önce uyum eğitimine başladılar. Okulu, öğretmen ve arkadaşlarını tanımalarını sağlamak amacıyla bu uygulama yapılıyor. Bunun çok faydalı olduğunu gördük. Velilerimizden de bu yönde görüşler aldık. Bazı öğrenciler anne ve babalarından ayrılmakta zorlanıyorlar. Ama uyum sürecinde bu sorunlar aşılıyor” diyerek , okullar da güvenlikle ilgili tedbirlerin kurumlar arası iş birliğiyle sağlandığını  velilerin müsterih olunması gerektiğini  belirtti.

        Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime AKAR ile görüşen İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN bilgilendirici yayınların devamını diledi, Gün FM yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

24-09-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.