AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN İl Strateji Planı ve Proje Toplantısına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN İbrahim Evren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda İl Strateji Planı ve Proje Toplantısı´na katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN İl Strateji Planı ve Proje Toplantısına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN açılış konuşmasında; Amacımız, niyetimiz proje yapıldı olsun diye proje üretmek değil.  Yaptığımız bir proje   öğrenciler için uyguladığımız eğitim öğretim için okullarımız için bir fayda arz etmiyorsa  hiçbir anlamı yoktur. Birlik ve beraberlik sağlamak açısından birkaç yıldır yürüttüğümüz A- Ekip projemiz var. İlimiz genelindeki tüm okulların belli dallarda, belli alanlarda hem öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılması hem de onların bireysel gelişimlerinin potansiyellerinin ortaya çıkarılması, geliştirilmesi iyi bir insan olması yönüyle uygulamaya çalıştığımız yürüttüğümüz bir proje. Bu projenin içinde farklı alanlar olduğu gibi ağırlıklı konular var. Değerler Hareketi, Okuduğum Kitabın İçindeydim ve Liseler Arası Münazara Ligi gibi. Okuduğum Kitabın İçindeydim projesi okuma alışkanlıklarını kazandırmaya yönelik öğrencilerimizin kitap okumasını hem de yazma alışkanlıklarını kazandırmaya yönelik bir proje. Hedefimiz eğitimin kalitesini arttırmaktır.

Her birimiz öğrencilerimiz için varız nihayetinde her şey öğrencinin etrafında dönüyor. Merkezde öğrencilerimiz var. Yaptığımız tüm çalışmalar, projeler, gayretler öğrencilerimizin iyi bir birey olarak yetişmeleri için. Ülkemizin geleceğine katkı sağlayacak potansiyellerini ortaya çıkarılarak, geliştirilerek çocuklarımızın geleceğe hazırlama gayretidir. Bugüne kadar her konuda üzerimize düşen görevi elimizden  geldiğince layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Tüm okul yöneticilerine ve öğretmenlerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.

Toplantı katılımcıların görüş alışverişiyle son buldu.

28-09-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.