AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN İlköğretim Haftası Açılış Programına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN İlköğretim Haftası Açılış Programına Katıldı…

İlköğretim Haftası Kutlama Programı kapsamında saat 09.15’te Atatürk Anıtına çelenk sunularak tören başladı. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı Vali Mustafa TUTULMAZ, Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN, kurum müdürleri, öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla Bayraktepe İlkokulu’nda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda  öğrencilerimiz Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ’ı kapıda çiçeklerle karşıladılar. Okul Müdürü Murat Turan, okulları hakkında bilgiler verdi. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Okul müdürünün konuşmasının ardından öğrencilerimiz şiirler okudu. Öğrencilerimiz halk oyunu gösteriyle programa renk kattı. İlköğretim haftasını şenliğe çeviren öğrencilerimizin sunumlarının ardından  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin heyecanına ortak olduğunu ifade etti. YALÇIN: ‘’2018-2019 Eğitim Öğretim yılı bugün itibariyle başlıyor. Hepimiz büyük bir heyecan ve coşku içindeyiz. Hayırlı olsun. Yeni eğitim öğretim yılına eksikliklerimizi gidererek, tüm hazırlıklarımızı azami düzeyde tamamlamış olarak  başlamanın mutluluğunu yaşıyorum. Her yeni başlangıç yeniliklere ve güzelliklere gebedir. Yeniden doğuşun hikayesini baştan yazmak motivasyonuyla sınıflarımızın kapılarını binlerce öğrencimize açıyoruz. Uzun bir aradan sonra annesine kavuşan evlatların sevgisiyle, öğrencileriyle buluştu öğretmenlerimiz. Öğrencilerimiz de arkadaşlarına, öğretmenlerine kavuşmanın heyecanını yaşıyor. Böyle duygusal bir ana tanıklık etmenin tadını sizinle paylaşıyorum.
Eğitim tanımlanabilen ancak asla satırlara sığmayacak kadar derin ve yaşamın içinde hayat bulan insan kadar canlı ve değişken bir yapıdır. Öğrencilerimizin bireysel özellikleriyle, öğretmenlerimizin yöntem ve teknikleriyle şekillenen can damarımızdır. Dokunuşların zarafetiyle ileriye taşınan, daima ilgi, sevgi, sadakat bekleyen nazlı bir çiçektir. Eğitim –öğretim geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. Bugün yapılacak hatalar yarın karşımıza derin uçurumlar olarak çıkabilecektir. Onun için Öğrencilerimizi her anlamda yetiştirerek bahçemizi donatmalı, her öğrencimiz için  eğitim öğretim modelleri geliştirerek özelleştirilmiş eğitim  yapmanın yollarını aramalıyız. Elimizden gelenin en iyisini yaparak donanımlı bir geleceğe şimdiden şekil vermeliyiz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadılar ve asla da kaçınmamaktadırlar. Daima yüzümüz geleceğe dönük olmak durumunda. Yeni projelerle eğitime yenilikçi katkılar sağlayarak genç bilim insanları ve sanatçılar yetiştirmeliyiz. Öğrencilerimize sorgulama fırsatı vermeli, rehberlik ederek öğrencilerimizin yaşamlarını güzelleştirmeliyiz. Tüm öğretmen ve idarecilerimizin bu konuda heyecanla çalışacaklarından asla şüphem yoktur. 
Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim - Öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını temenni ediyor Başarılar diliyorum.’’diyerek sözlerine son verdi.

Sayın Valimiz  Mustafa TUTULMAZ: “Eğitim öğretim yılına bugün itibariyle başlıyoruz. Bugün 146 bin öğrenci yeni bir hayata başlangıç yapıyor. 10 bin öğretmenimiz ile herhangi bir sıkıntı olmadan inşallah yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Eğitim öğretim yılı öğrencilerimiz açısından, velilerimiz açısından ve en önemlisi de öğretmenlerimiz açısından yeni bir başlangıçtır. Bu yeni başlangıcın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İlköğretim haftası açılışı programının ardından protokol üyelerimiz Bayraktepe İlkokulu sınıflarını dolaşarak öğrenci ve velilerimizle sohbet etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ; eğitim-öğretimde velilerimizin rolünün büyük olduğunu hatırlatarak velilerimize de yeni eğitim –öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Tören hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

17-09-201817-09-201817-09-201817-09-201817-09-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.