AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN Sosyal Girişimcilik Semineri Açılışına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN Sosyal Girişimcilik Semineri Açılışına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,  Afyonkarahisar Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı iş birliğiyle, A-EKİP projesi kapsamında düzenlenen Sosyal Girişimcilik Semineri açılışında öğretmenlerimizle buluştu.

Açılışta konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Eğitim meselesi, bizde de diğer gelişmiş toplumlarda olduğu gibi çok öncelikli bir konudur. Toplumlarda belli görevleri icra eden, ekonomistler, doktorlar, avukatlar, şairler, yazarlar, hâkimler, bilim adamları, politikacılar ve daha nice meslek sahibi kişiler, ailelerinin yanı sıra öğretmenlerin emeği ve gayretiyle yetişmektedirler. Unutulmamalıdır ki başarıda, kişilerin kendi çabalarının yanı sıra, onları yetiştiren öğretmenlerinin de büyük payı ve emeği vardır. Bu yüzden her an değişen dünya ile birlikte öğretmenlerde kendilerini her an yenilemek, topluma yön verme adına daha donanımlı olmak zorundadır. İşte bizde tam olarak bu maksatla yola çıkarak ilimizde eğitim kalitesini artırmak, değişen sorunlara daha hızlı ve net cevaplar bulabilecek bireyler yetiştirmek için öğretmen eğitimlerine önem verdik. Bu eğitimlerle farklı dönemlerde aşamalı olarak belirli sayılarda öğretmen, idareci ve öğrencilerimize ulaşmış olacağız” dedi. Emeği geçen herkese teşekkür etti. Katılımcılara başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

09-10-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.