AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’dan Yaratıcı Drama Eğitmenliği Eğitimine Destek…

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’dan  Yaratıcı Drama Eğitmenliği  Eğitimine Destek…

Afyonkarahisar TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesindeki yaratıcı drama eğitmenliği eğitiminin açılışına  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz  katıldı.

Yaratıcı Drama Eğitimi Eğitmenliği ilimizde 55 öğretmenimize 12 günde toplam 96 saatte  verilecektir. Bu eğitimde yaratıcılığın artırılması hedeflenmektedir. Yaratıcı drama Eğitmenliği  Eğitimine destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ; “İnsanın insanla etkileşimde bulunduğu her alan, yaratıcı dramanın kullanımına uygundur. Yaratıcı drama ; kendini tanıma, farklı olay ve durumlarla ilgili deneyim kazandırarak yeni yeni davranış geliştirmeyi sağlar. Bu sebeple alınacak eğitim sonrasında öğretmenler yaratıcı dramayı derslerinde kullanabilecek ve derslerdeki genel başarı artacaktır. Alınacak eğitim sonrasında öğretmenlerin mesleki yeterliliklerinin ve becerilerinin artmasıyla gerek ilimizin gerekse bölgemizin eğitim seviyesinin artmasına dolayısıyla  ilimizin kalkınmasına katkıda bulunacaktır. Alınan yaratıcı drama eğitimi sayesinde eğitim sonrasında disiplinler arası ilişkiye olumlu katkılar sağlanacaktır. Faaliyetimizin hayata geçmesi ve başarılı bir şekilde tamamlanması ile birlikte ilimiz başarı seviyesinin artmasına olumlu katkılar sağlanacaktır. ‘’ diyerek Yaratıcı Drama Eğitmenliği  Eğitiminin önemini  vurguladı.

Açılış programı  katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

25-09-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.