AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı...

19 Mayıs 1919 tarihimizde çok önemli bir dönüm noktasıdır. Yok edilmeye azim edilmiş bir imparatorluğun küllerinden yeni bir devletin doğuşunun temelinin atıldığı gündür.

Tarih boyunca bağımsız yaşamış asla esaret altına girmemiş bir milletin yine varlığını hür ve bağımsız olarak sürdürmesi için inanç ve kararlılıkla harekete geçtiği gündür. Tam bir asır önce yani 100 yıl önce ecdadımız bizlere miras bıraktığı bu mukaddes vatan toprağı uğruna tüm yoksulluğuna ve yoksunluğuna rağmen korkmadan canlarını hiçe sayarak şehadete yürüdü. O gün tüm Anadolu genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle tek vücut oldu. Bir ve beraber mücadele etti. Sonunda bu mücadeleyi kazanıp büyük bir zafer elde etti. Bu güzel vatanı bizlere ve siz sevgili gençlere emanet ettiler.

Sevgili gençler, ecdadımızın bırakmış olduğu bu mirasa bu emanete en iyi şekilde sahip çıkmak en büyük vatan borcudur. Bu borcu ödemek daha fazla çalışarak üreterek, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, birlik ve beraberliğimizi koruyarak ödeyebiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, kahraman şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, saygılar sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.