AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’ın Eğitim-Öğretim Yıl Sonu ve LYS Sınavı Mesajı…

28 Eylül 2015 tarihinde başladığımız 2015-2016 öğretim yılının 17 Haziran 2016 tarihi itibariyle yani bugün sonuna gelmiş bulunuyoruz. Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN’ın Eğitim-Öğretim Yıl  Sonu ve LYS Sınavı Mesajı…

Çocuklarımız bir yıl boyunca bugünü beklediler. Bugünde gördük ki sevinerek karnelerini aldılar. Çocukların mutluluğu bizimde mutluluğumuzdur. İlimizde 132522 öğrencimiz bugün itibariyle tatile giriyor. Bu vesile ile hepsine iyi tatiller diliyorum. Anne ve babalar da çocuklarının tatillerini verimli geçirmeleri için yardımcı olmalarını tavsiye ediyorum.

Sınavlar için ise öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda, yaşamlarını şekillendirmek için istedikleri okulları kazanması, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmesi en büyük dileğimizdir. Öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren yönetici, öğretmen ve ailelere teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize sağlık, esenlik ve başarılar dileyerek, hepsinin gözlerinden öpüyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

Karnelerinizi bugün aldınız. Bugünden sonra önümüzdeki tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olmalısınız. Yani hem tatilinizi yapacak; hem de planlı bir program dahilinde eksik olduğunuz konuları tamamlama fırsatı bulabileceksiniz. Bilin ki çalışan her zaman kazanır. Sizleri çok seviyor ve ülkemizin geleceği olarak görüyoruz. Okul müdürlerimizden, müdür yardımcısına, öğretmenlerimizden velilerimize kadar herkes ülkemizin geleceğinin teminatı olan siz öğrencilerimize gereken bilgileri ve davranışları kazandırmaya çalıştık. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı insanlar olmanızdır. Her birinizin gözlerine geleceğe emin adımlarla yürüme isteği yansıdıkça başarıya ulaşacağınızdan da asla şüphem yoktur.

Mezun Öğrencilerimiz,

Okulumuzun sizin için yuvanız olduğunu her zaman bu yuvada sizi sevgi ile beklediğimizi unutmayınız. Hayatınızın bundan sonraki bölümünde mutluluk, sağlık ve başarıların sizlerle olmasını, diğer öğrencilerimize de güzel bir tatil geçirmelerini kendilerini yenilemelerini diliyorum.  Ailelerinize de bizlerin güzel dileklerini ve selamlarını iletiniz.

LYS Sınavına Girecek Öğrencilerimiz,

Sınavlara hazırlanmada süreç okul öncesinde alınan eğitimle birlikte başladı. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve velilerimiz büyük emek, çaba, gayret ve maddi kaynaklar harcayarak uzun süreçte bugünlere geldiler. Öğrencilerimiz kendilerini yetiştirmede gelecek planlaması, hayaller, yetenekler, imkânlar ve yapılabilirlikler gibi bir sürü değişkenin etki ettiği bir süreçten geçerek dönüm noktasına ulaştılar.

 

Sınavlara girecek tüm öğrencilerimiz; sınavı kazanmak, öncelikli amacınız ancak tek amacınız olmamalı. Sınava saatler kala artık ders çalışmayı bırakmalı ve psikolojik olarak sınava hazırlanmalısınız. Trafiği hesaba katarak evden erken çıkın. Sınavda rahat olun, soruları çözmeye başlamadan önce sakin ve soğukkanlı olun. Unutmayın ki siz bu sınava çok iyi hazırlandınız. Telaş yapmayın. Tebessüm ederek pozitif enerjiyle dolun. Bazı soruları çözemediyseniz vakit geçirmeden diğer sorulara geçin. Seçeneklerin hepsini okumadan işaretlemeyin. Sınavdan süre bitiminden önce çıkmayın. Size ayrılan süreyi son saniyesine kadar değerlendirin. Süreniz kaldığı takdirde cevaplarınızı kontrol edin.

 

Öğretmen Arkadaşlarım,

Unutmayınız ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle gerçekleşir. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceğini biliniz. Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket ettiğinizden eminim, yetiştireceğiniz öğrencilerin ülkemizin geleceği oldukları bilinciyle hareket ederek onları örf, adet geleneklerimize sahip çıkan ahlaki değerlere önem veren saygılı ve sevgi dolu bir şekilde olması hassasiyetimizdir.

Sınavlarda görevlendirilen bina sınav komisyonlarına, salon başkanı ve gözetmen arkadaşlarıma yapacakları bu önemli görevde de başarılar diliyorum.

Değerli Veliler,

Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Onların ruh ve beden sağlığı içinde başarılı bir eğitim görmeleri hepimizin ortak hedefidir. Başarılı çocuklarımızla gurur duyarken, başarısız olan çocuklarımıza sert ve kaba davranışlarda bulunmayalım. Kırık notun her zaman düzeltilebileceği, fakat kırılan kalbin düzeltilmesinin ise çok zor olacağı anlayışı ile yaklaşarak onlara her yönden destek olmanızı, hoşgörüyle karşılamanızı tavsiye ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, görev yapan tüm personelimize, velilerimize, çocuklarımızın daha iyi yetiştirmelerini, vatana, millete ve ailelerine daha yararlı evlat olmalarını sağladıkları için teşekkür eder, 18-19-25-26/06/2016 tarihlerinde LYS’ ye girecek öğrencilerimize de başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.

Metin YALÇIN

 

İl Milli Eğitim Müdürü

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.