AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN'ın Kurban Bayramı Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN'ın Kurban Bayramı Mesajı...

Kurban Bayram´ı teslimiyetin ve sabrın simgesidir. Dayanışmanın, yardımlaşmanın ve cömertliğin bize hatırlatılmasıdır. Sabır, şükür ve teslimiyetin gönüllerimizde yeniden canlanmasına şahitlik ederiz. Sevgimizi, merhametimizi paylaşırız bu bayramda. Paylaştığımız sadece maddi değildir maneviyatı da paylaşırız, duayı paylaşırız. Bayramlaşmalarda ''Allah kabul etsin ''der birbirimize dua ederiz. Hz. İbrahim'in fedakarlığını anarız, Hz. İsmail' in teslimiyetini içimizin derinliklerinde hissederiz. Bayram namazı vesileyle birlik ve beraberliğimizi artırırız. Belki bir ninenin belki bir yetimin gözlerinde okuruz birlik ve beraberlik içinde olmanın sevincini.

Kurban Bayram´ı vesilesiyle her şeyimizi Allah´a adarken mazlumları da unutmamalıyız. Onları kucaklamalı, onlara kol kanat germeliyiz. Dualarımızda İslam aleminin, ülkemizin huzur ve barışı içinde yaşamasına ve İslam coğrafyasında zulüm gören Müslüman kardeşlerimize de yer vermeliyiz. Kurban Bayram´ında selamlaşarak, kucaklaşarak, barışarak bayram sevincimizi paylaşmalıyız. Evlerimizin bereketi aile büyüklerimizi, yuvamızın neşesi çocuklarımızı, dostlarımızı, öksüzleri ve yetimleri de bu bayramda hatırlamalıyız.

Bayram´ın kutlu mesajıyla gönüller arasında köprü olan Kurban Bayram´ınızı en içten duygularla kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.