AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz 'Bileşimle Üretim Projesi' Kapsamında Robotik Kodlama ve Tasarım Dersindeki Öğrencilerimizi Ziyaret Etti...

İl Milli Eğitim Müdürümüz 'Bileşimle Üretim Projesi' Kapsamında Robotik Kodlama ve Tasarım Dersindeki Öğrencilerimizi Ziyaret Etti...

Milli Eğitim Bakanlığımızın Ankara ve Siirt illerimizde pilot uygulama olarak başlattığı 'Bileşimle Üretim Projesi' kapsamında Robotik Kodlama ve Tasarım dersleri 5.sınıflarda haftada üç saat olarak uygulanmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, pilot illerimizin ardından İlimiz Merkez Şehit Sami Çiftçi İmam Hatip Ortaokulumuzda proje kapsamında gerçekleştirilen uygulamaları yerinde incelemek için okulumuzu ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL ve Okul Müdürümüz Zafer BALI eşlik etti.

Robotik Kodlama ve Tasarım dersinde kodlama ile tasarım ve proje üretimi çalışmaları yürüten 5.sınıf öğrencilerimizle buluşan YALÇIN, Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Murat KİREÇLİPINAR'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Öğrencilerimizle uygulama hakkında sohbet ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretlerinde okul öğretmenlerimizle de buluşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Tarifi zor olan ancak yaşayarak anlaşılabilecek öğretmenlik mesleğinin manevi tatmini yüksektir. Toplumda eğitimciler olarak bizlere büyük mesuliyetler düşmekte. Yetiştireceğimiz bireyler gelecekte toplumumuz içerisinde huzuru ve birlikteliği arttıracak nitelikte olmalı. Bilgili oldukları kadarda manevi değerlerine saygılı, inançlı ve temiz bireyler yetiştirebilmek için aileleri mutlaka eğitimin içine katabilmemiz gerekir. Bu yöndeki çalışmalara ağırlık vermemiz son derece önemli. İlimiz Eylem Planı çerçevesinde birlikte yürüttüğümüz eğitim öğretim faaliyetlerinde olduğu gibi konu tarama testlerinde kullanmak için oluşturduğumuz soru havuzunda da sizlerin katkılarını bekliyoruz. Hepinize özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, öğretmenlerimizin dilek ve isteklerini dinleyerek ziyaretlerini tamamladı.

09-12-201909-12-201909-12-201909-12-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.