AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 10. Uluslar Arası Bilgi Ve Etkinlik Yarışmaları Programına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 10. Uluslar Arası Bilgi Ve Etkinlik Yarışmaları Programına Katıldı…

Milli Eğitim Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından milli eğitimimizin genel amaçları doğrultusunda, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin sosyal, kültürel, mesleki, akademik ve sanatsal alanlarda ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirmeleri amacıyla yapılan Arapça Metin Canlandırma, Arapça Şiir ve Arapça Çocuk Şarkıları yarışması programına  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra Afyonkarahisar İl Müftümüz Şükrü KABUKÇU, Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürlümüz A. Fevzi ÖZDEMİR, jüri üyeleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Merkez İmam Hatip Ortaokulu Koordinatörlüğünde, Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonunda düzenlenen programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “ İmam Hatip Okullarımız hem yüksek öğretime öğrenci hazırlayan akademik alanı olan okullarımız hem de mesleğe öğrenci hazırlayan mesleki okullarımız içerisinde yer almaktadır. Bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz Arapça bilgi ve etkinlik yarışmaları ile öğrencilerimizin mesleki yönlerini daha etkin hale getirmeyi ve mesleki donanımlarını arttırmayı hedefliyoruz. Yarışma finallerine kadar gelen tüm öğrencilerimizi yarışma öncesinde başarılı kabul ediyor, onların yetiştirilmesinde emeği geçen okul, öğretmen ve ailelerini tebrik ediyorum. Jüri üyelerimize de katkı ve emeklerinden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Programda yarışmacılar jüri ve izleyiciler karşısında sunumlarını gerçekleştirdi. Değerlendirmeler sonucunda Arapça şiir okuma dalında, Şuhut Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesindeki  İmam Hatip Ortaokulu birinci, Merkez İmam Hatip Ortaokulu ikinci, Kadınana İmam Hatip Ortaokulu üçüncü oldular.

Arapça metin canlandırma dalında, Çay İmam Hatip Ortaokulu birinci, Şehit Sami Çiftçi İmam Hatip Ortaokulu  ikinci, Kadınana İmam Hatip Ortaokulu  üçüncü oldular.

Çocuk Şarkıları dalında, Şükrü Çelikalay İmam Hatip Ortaokulu birinci, Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu  ikinci, Şuhut Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesindeki İmam Hatip Ortaokulu üçüncü oldular.

Dereceye giren öğrenci ve okullarımıza protokol tarafından para ödülü, plaket, madalya ve danışman öğretmenlere  teşekkür belgesi verilmesiyle program sona erdi.

07-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-201907-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.