AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü Yıl Dönümü Törenlerine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü Yıl Dönümü Törenlerine Katıldı…

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü dolayısıyla Garnizon Şehitliğinde düzenlenen anma törenine Afyonkarahisar Valisi  Mustafa TUTULMAZ’ın yanı sıra Milletvekillerimiz, İkmal ve Garnizon Komutanı, Belediye Başkan Yardımcısı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkan Vekili, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit aileleri, askeri ve mülki erkân katıldı.

Anma töreninde Afyonkarahisar Valiliği, İkmal ve Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından Garnizon Şehitliğine çelenkler sunuldu. Saygı duruşu  ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından askeri manga tarafından saygı atışı yapıldı. Törende Piyade Yüzbaşı Kadir KELEBEK günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Program Afyonkarahisar Valisi Mustafa TUTULMAZ’ın Şehitlik Özel Defterini imzalaması ve Şehitliğin gezilmesiyle devam etti.  Şehit mezarlarını  ziyaret ederek karanfil bırakan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  Şehitlerimizin ruhuna Fatiha okudu.

İl Müftümüz Şükrü KABUKÇU’nun Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile çelenk sunma töreni sona erdi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü yıldönümü dolayısıyla TOKİ Sosyal Bilimler Lisemiz tarafından hazırlanan program, Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye konferans salonunda devam etti.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Toki Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Kemal ÇEKİÇ açılış konuşmasını yaptı. İkmal Binbaşı Özgür CERİDHAN  Çanakkale Zaferi’nin askeri yönünü anlatan sunumu gerçekleştirdi. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi alan Başkanlığı Alan Yönetimi ve Tanıtımı Grup Başkanlığının hazırlamış olduğu “Bir Duruştur Çanakkale” isimli kamu spotu gösterimi sonrası Garnizon Komutanlığınca hazırlanan Çanakkale Zaferi adlı sunum izlendi. Toki Sosyal Bilimler Lisesi öğrencimiz Merve Senem SAĞDİŞ “Çanakkale Şehitleri” adlı şiiri seslendirdi. Ardından Hava Meydan Komutanlığınca hazırlanan Çanakkale Geçilmez adlı tiyatro gösterisi sergilendi.

Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN emeği geçenlere teşekkür ederek; Çanakkale Zaferi zor şartlar altında binlerce şehit verilerek kazanılmış mukaddes bir zafer olarak tarihteki yerini almıştır. Bizlere böyle bir zaferin gururunu yaşatan şehit ve gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi.

18-03-201918-03-201918-03-201918-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.