AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Programına Katıldı...

Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel EROĞLU, Valimiz Sayın Aziz YILDIRIM, Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN, İl Jandarma Alay Komutanı Orhan SIRMA, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa SOLAK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve protokol üyelerinin katılımıyla, Cumhuriyet İlkokulu’nda 2016-2017 Eğitim-Öğretim ders yılı kapanış programı yapıldı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Okul Müdürü Sinem ÖZBUDAK’ ın açılış konuşmasında eğitimin nitelikli olması gerektiğini ifade etti. Zamanın doğru değerlendirilmesinin önemli olduğunu da sözlerine ekledi. Öğrencilerimizin geleceğimizi şekillendirdiğini hatırlatarak, veli-öğretmen işbirliği ile güzel bir gelecek inşa edileceğini belirtti.  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmasında Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başarılı bir eğitim–öğretim yılı geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Geleceğimiz olan gençlere bu tatili fırsat olarak görmeleri gerektiğini hatırlatmak isterim. Bizim gelecek nesil için en büyük beklentimiz her alanda kendinizi yetiştirmenizdir. Bilim ve sanatla hayatınıza anlam katarak ülkemiz geleceğine katkı sağlayacağınızı umut ediyor, güzel bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum diyerek sözlerini sonlandırdı. Sözü Belediye Başkanı Burhanettin ÇOBAN’ a bıraktı. ÇOBAN Cumhuriyet İlkokulu’nun tarihi bir okul olduğunu cumhurbaşkanları, genelkurmay başkanlarını yetiştirdiğini, kendisinin de bu okuldan mezun olduğunu ve bu durumun kendisi için gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Sayın Valimiz Aziz YILDIRIM konuşmalarında öğrencilerimizin yaz tatillerini boş geçirmemeleri gerektiğini belirtti. Tatil boyunca kitap okuma konusunda öğrencilerimizin ve velilerimizin hassas davranmalarının altını çizdi. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel EROĞLU öğrencilerimizin hedeflerini büyük tutmaları gerektiğini, kitap okumak konusunda özenli davranmalarını hatırlattı. Sayın Bakanımız okul müdürümüze bilgisayar hediye etti ve başarılı öğrencilerimizin velilerini kutladı. Öğrencilerimizin başarılarına katkı sağlayan öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimize de teşekkür etti.     

 

 Kapanış töreni karne dağıtımı ve ödül töreni ile devam ederken, okullarımızın hazırladıkları halk oyunu gösterileri ve Afyonkarahisar Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Dinletisinin ardından program sona erdi.

09-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.