AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 2019 Yılı Yeni Nesil Mali Destek Programı (Yenep) Çalıştayını Ziyaret Etti…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 2019 Yılı Yeni Nesil Mali Destek Programı (Yenep) Çalıştayını Ziyaret Etti…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN TOBB Kız Anadolu  İmam Hatip Lisesi‘nde Afyonkarahisar İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri proje teklif çağrısına başvuru yapabilmek amacıyla 17 ilçenin katılımıyla proje yazma ve yürütme eğitimini içeren ve iki gün sürecek çalıştayı ziyaret etti.

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen Proje Teklif Çağrısı Programı ile TR33 Bölgesi’nin dijital dönüşüm sürecini hızlandıracak ve sürdürülebilir kılacak, geleceğin nitelikli iş gücünün oluşturulması amacıyla okul çağındaki çocukların tasarım, yenilikçilik, üretkenlik kapasitelerinin geliştirilmesinin  hedeflendiği çalıştayda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Dijital Türkiye Yol Haritası belgesinde; dijital dönüşümle birlikte verimlilik, kalite, hız, esneklik artışı sağlamak ve iş gücü kaybına karşı yeni önlemler geliştirmek isteyen birçok gelişmiş ülkenin dijital dönüşüm ile ilgili politika ve stratejiler geliştirdiği belirtilmiştir.

 Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz de Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı kapsamında çalışmalarına başladı ve bu konuda gereken titizliği gösteriyor. İlimizde dijital, robotik kodlama  atölyelerinin ve üretime yönelik teknolojik ve beşeri altyapısının güncel teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda iyileştirilmesi ile ilgili başarılı projelerin yapılmasını ve bu konuda gereken her türlü destek veriyoruz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kütahya Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Yardım Masasından çalıştaya katılan eğitimcilerimize teşekkür etti.  Çalıştayın tüm katılımcılarımız için verimli  geçmesi temennisiyle ziyaretini sonlandırdı.

13-03-201913-03-201913-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.